بهترین ایده های رنگ مو عروس

وقتی صحبت از انجام کارهای زیبایی برای روز عروسی میشود، رنگ مو یکی از مهم ترین آنها در لیست عروسان است. برخی از آنها صرفا میخواهند رنگ موی طبیعی خود را یکدست کنند و برخی نیز دوست دارند رنگ های روشن را امتحان کنند. قبل از هر تصمیمی برای رنگ مو عروس حتما این نکات را بخوانید و به پیشنهادات ما نیز فکر کنید.

 

۹ نکته مهم در رابطه با رنگ مو عروس

 

نکات مهم در رابطه با رنگ مو عروس

 

۱. رنگ کردن مو را به روز عروسی موکول نکنید

بزرگترین اشتباهی که عروس ها مرتکب میشوند این است که دقیقا روز عروسی و یا چند روز قبل آن دست به تغییرات شدید میزنند. دقت داشته باشید که رنگ کردن مو یک فرآیند است یعنی ممکن است نتیجه ای که شما در ذهن دارید زمان بر باشد، بخصوص اگر قصد دارید از روشن به تیره و یا از تیره به روشن بروید. بنابراین با متخصص رنگ خود چند ماه زودتر صحبت کنید (تقریبا ۶ ماه) و دقیقا نتیجه ای را که میخواهید بطور شفاف به او توضیح دهید.

۲. درست قبل از عروسی برای اولین بار موهای خود را رنگ نکنید

اگر اولین بار است که موهایتان را رنگ میکنید، آنرا درست چند روز قبل از عروسی انجام ندهید. چند ماه زودتر شروع به انجام این کار کنید و به آرامی تغییرات را اعمال کنید. با این کار نه تنها رنگ میتواند بر روی موهایتان ثابت شود بلکه فرصت خواهید داشت که به ظاهر جدید خود عادت کنید و مطمئن شوید که آنرا دوست دارید.

۳- به رنگ پوست تان توجه کنید

 

رنگ مو عروس

حتما قبل از تصمیم گیری در رابطه با رنگ مو عروسی تان، به رنگ پوست تان توجه کنید. گرمی و سردی تناژ رنگ پوست تان تاثیر زیادی بر روی رنگ مو و نهایتا ظاهر شما خواهد داشت. برای اینکار از رگ کار خود بخواهید که متناسب با رنگ پوست تان پیشنهاداتی ر به شما ارائه دهد.

۴- برای رنگ نهایی ۱ تا ۲ هفته قبل از عروسی اقدام کنید

هر چند جدول زمانی شما بسته به رنگ دل خواهتان میتواند متفاوت باشد ولی ۱ تا ۲ هفته قبل از عروسی برای ایجاد تغییرات نهایی بر روی مو، زمان معقولی است. برای مثال برخی رنگهای تیره ممکن است پس از چندبار شستشو به سمت روشن تر شدن بروند، برای این مورد ۱ هفته زودتر اقدام کردن برای رنگ نهایی کافی است. ولی مثلا هایلایت ها بعد از ۲ تا ۳ هفته بهترین حالت خود را نشان میدهند. در نهایت این موضوع کاملا به شما و سلیقه شخصی تان مرتبط است اگر رنگ را زمانی که تازه است دوست دارید دیرتر اقدام کنید ولی اگر آنرا پس از چندبار شستشو میپسندید بهتر است زودتر به سراغ رنگ کردن موهایتان بروید.

۵- موهای خود را قبل از رنگ کردن کوتاه کنید

کوتاه کردن مو نیز میتواند در لیست کارهایتان برای عروسی باشد. با این حال اگر همان فرد بطور همزمان موهای شمارا کوتاه و رنگ نمیکند، بهتر است که ابتدا موهایتان را کوتاه کنید. با این کار رنگ کارتان از هر رنگ به اندازه کافی تهیه میکند تا هیچ کدام از آنها به هدر نرود. علاوه بر این رنگ مو روی موی کوتاه و بلند تغییرات خاص خودشان را ایجاد میکند. یعنی ممکن است رنگی را بر روی موهای بلندتان دوست داشته باشید ولی بر روی موی کوتاه نه. پس لازم است قبل از رنگ کردن در رابطه با این موضوع به تصمیم نهایی برسید.

۶- درست قبل از روز عروسی رنگ کار خود را عوض نکنید

مهم نیست که رنگ کار جدید چقدر حرفه ای و شگفت انگیر است، چند هفته و یا چند روز قبل از عروسی زمان مناسبی برای تغییر رنگ مو عروس نیست. با همان فردی رنگ موهای عروسی تان را انجام دهید که موهای شما را میشناسد و چند بار این کار را برای شما انجاد داده است. این هم یکی از دلایلی است که باید ماه ها قبل از عروسی تان، به سراغ پیداکردن و تحقیق درمورد رنگ کار خود بروید.

۷- برای ماندگاری بیشتر روی محصولات با کیفیت سرمایه گذاری کنید

کارهای زیادی میتوانید انجام دهید که ماندگاری و تازه و درخشان بودن رنگ موهای خود را حفظ کنید. یکی از این کارها استفاده از محصولات مناسب برای موهای رنگ شده است. این محصولات شامل شامپوهای حفظ رنگ و براق کننده ها و نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده میشوند. تا جاییکه میتواند از آب بسیار گرم برای دوش گرفتن استفاده نکنید زیرا موجب از بین رفتن حس تازگی و درخشندگی رنگ موهایتان میشود.

۸- از آرایشگر خود بخواهید تا رنگ موی تان را در آرایش لحاظ کند

اگر تغییرات اساسی در رنگ موهای خود داده اید، لازم است آرایشگر خود را از آن مطلع کنید (البته اگر آرایشگر و رنگ کارتان یک فرد نباشد). رنگ مو میتواند تغییرات زیادی را در ظاهر شما ایجاد کند و حتما بر روی پالت آرایشی تان نیز تاثیر میگذارد. اطلاع دادن به آرایشگر در رابطه با این موضوع، موجب میشود که او از قبل تمامی چیزهایی که برای آرایش تان لازم است را فراهم کند. برای مثال در آرایش لایت، رنگ مو نقش بسیار مهمی دارد.

۹- به سراغ رنگ موهای مد روز نروید

به یاد داشته باشید که عکس و فیلم های عروسی تان تا همیشه ماندگار خواهند بود. بنابراین مطمئن شوید رنگی که انتخاب میکنید، سالها بعد از دیدنش دل زده نشوید. حتی اگر رنگی که مد شده است توسط بسیاری از عروس ها در عروسی شان مورد استفاده قرار میگیرد، اگر آنرا قلبا دوست ندارید و میدانید به چهره تان نمی آید، اصلا به سراغش نروید.

رنگ موی روشن یا تیره برای عروس

نباید از این موضوع قافل شویم که بسیاری از عروس خانم ها علاقه به رنگ های طبیعی دارند. ولی بطور کلی این موضوع کاملا سلیقه ای است. بسیاری از عروس ها برای اینکه تغییرات خیلی زیادی نداشته باشند از رنگهای تیره استفاده میکنند و اینکه دوست دارند رنگ موهایشان در تضاد با پیرهن سفید عروسی شان باشد تا بیشتر جلب توجه کنند. از طرف دیگر عروس هایی که علاقه به ایجاد تغییرات زیاد در چهره شان دارند به سراغ رنگ های روشن میروند. در انتخاب رنگهای روشن کاملا محتاطانه پیش بروید. در نهایت اینکه از رنگ های فانتزی مثل سبز و صورتی و قرمز برای عروسی تان استفاده نکنید. به دلیل اینکه این رنگ ها ظاهرتان را بسیار غیر طبیعی نشان میدهند.

ایده های متنوع برای رنگ مو عروس

 

۱- رنگ موی مشکی طبیعی/ قهوه ای تیره برای عروس

 

رنگ مو عروس- رنگ مشکی

وقتی در روز عروسی تان از رنگ موی طبیعی استفاده میکنید، دیگر نگران این موضوع نخواهید بود که آیا به ظاهرتان می آید یا نه. برای اینکار اگر موهای روشنی دارید، باید آنهارا تیره تر کنید.

۲- رنگ موی قهوه ای روشن برای عروس

 

رنگ مو عروس - رنگ قهوه ای روشن

برای داشتن یک رنگ موی ساده و زیبا و ساعت ها درگیر نبودن در سالن آرایشی، قهوه ای روشن انتخاب بسیار خوبی است.

۳- رنگ موی قهوه ای تیره با هایلایت طلایی برای عروس

برای موهای تیره ای که نیاز به کمی روشنی دارند، بهترین کار ترکیب قهوه ای تیره با رگه هایی از رنگ طلایی است. اگر مراسم عروسی تان در فضای باز و یا در نور زیادی برگزار میشود، این رنگ مو عروس میتواند بسیار جذاب باشد.

۴- رنگ موی مسی برای عروس

علیرغم اینکه این رنگ بسیار مستعد نارنجی شدن است، ولی نمیتوانیم انکار کنیم شنیون موهای رنگ مسی چقدر میتواند زیبا شود. ما این رنگ را به عروس خانم هایی پیشنهاد میکنیم که موهای روشن دارند و میتوانند از موهای رنگ شده شان مراقبت کافی داشته باشند تا روز عروسی تغییری در آن ایجاد نشود.

۵- رنگ موی قهوه ای سوخته برای عروس

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در رنگ مو دیده میشود، تبدیل شدن آن به رنگ زرد است. اگر میخواهید از چنین موقعیتی اجتناب کنید، یک بالیاژ با رنگ قهوه ای خاکستری را برای مراسم عروسی تان انتخاب کنید. احتمال اینکه این رنگ زرد شود بسیار کم است و به موهای شما بعد بسیار خوبی میدهد.

۶- رنگ موی شرابی برای عروس

آیا میخواهید ظاهرتان را برای مراسم عروسی تان تغییر دهید ولی دوست ندارید که از رنگ های روشن استفاده کنید؟ پس حتما به سراغ رنگ موی شرابی بروید. توصیه ما این است که این رنگ را توسط یک رنگ کار حرفه ای انجام بدهید زیرا این رنگ نیز مستعد زرد شدن است.

۷- رنگ موی عسلی برای عروس

رنگ موی عسلی از رنگهای گرم و سرد تشکیل شده است و به همین دلیل میزان درخشندگی آن بیشتر از رنگ مسی است. همین موضوع باعث میشود، فارغ از اینکه پوستتان به چه رنگ است، چهره تان زیباتر شود.

۸- رنگ موی قهوه ای شکلاتی برای عروس

این رنگ مناسب افرادی است که رنگهای تیره را برای مراسم عروسی شان میپسندند ولی نه حتما رنگ موی قهوه ای. قهوه ای شکلاتی از ان دسته رنگ هایی است که اگر با رنگ های سرد ترکیب شود بسیار جذاب و شگفت انگیز میشود.

۹- رنگ موی بروند ( ترکیب بلوند و قهوه ی ) برای عروس

قانون ترکیب این رنگ دست شماست! بلوند بیشتر باشد یا قهوه ای؟ بروند جزء رنگهایی است که برای پیاده کردنش روی موهایتان باید جسور باشید زیرا یک ترکیب فوق العاده و در عین حال جدید است. بنابراین برای افرادی که حوصله ساعتها نشستن در آرایشگاه و رسیدگی به موهایشان پس از رنگ را ندارند، مناسب نیست.

۱۰- رنگ موی قهوه ای خاکستری برا عروس

در این مورد هم ریسک نارنجی شدن مو وجود دارد. ولی اگر به سراغ یک رنگ کار حرفه ای و محصولات مراقبتی با کیفیت پس از رنگ بروید، این رنگ میتواند بسیار هم جذاب باشد. این مدل رنگ موی قهوه ای خاکستری برای افرادی موهای تیره ای دارند و میخواهند فقط کمی بعد به موهایشان بدهند گزینه بسیار مناسبی است.

سخن پایانی

رنگ مو یکی از کارهایی است که عروس خانم ها برای عروسی خود در لیست برنامه هایشان دارند. حقیقتا هم گزینه مهمی است. برای اینکه رنگ مو عروس مناسبی برای جشن تان داشته باشید و اصلا ببینید چه رنگ هایی مناسب شما هستند، مقاله امروز مارا از دست ندهید.