بهترین شغل برای زنان در کانادا چه نوع شغلی است؟ از آنجایی افراد زیادی برای کار و اقامت به کانادا مهاجرت میکنند، فرصت های شغلی در این کشور نیز مدام افزایش می یابد. ما در اینجا درمورد مشاغلی مخصوص خانم ها در کانادا که تقاضای بالایی دارند صحبت میکنیم تا شاید هنگام برنامه ریزی برای مهاجرت به دردتان بخورد.
 

 

مشاغل پرتقاضا برای زنان در کانادا

برای پیدا کردن یک شغل خوب باید با توجه به استعدادهایتان به سراغ شغل هایی با تقاضای بالا بروید. در زیر بهترین شغل برای زنان در کانادا جهت مهاجرت را لیست کرده ایم.
 

 

۱. پوزیشن شغلی توسعه دهنده وب در کانادا

سازمان های مختلف از مشاغل کوچک و متوسط گرفته تا شرکت های بزرگ دولتی، در زمینه وب کار میکنند، از این رو تمامی این مجموعه ها به توسعه دهندگان وب نیاز دارند. یک توسعه دهنده وب متخصصی است که در توسعه برنامه ها و یا حیطه برنامه نویسی فعالیت میکند. شغل توسعه دهنده وب یکی از موارد مهم در لیست بهترین شغل برای زنان در کانادا محسوب میشود.
 
• میانگین حقوق: ۶۹۳۰۵ دلار
• مشاغل مرتبط: طراح وب، مدیر وبسایت، متخصص بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

۲. پوزیشن شغلی مدیر منابع انسانی (HR) در کانادا

مدیر منابع انسانی کسی است که باید استعدادهای مناسب در بازار کار را جذب یک شرکت یا مجموعه کند. مدیر منابع انسانی یکی دیگر از شغل های پرتقاضا در کانادا است.
 
• میانگین حقوق: ۸۹۰۰۳ دلار
 
 
بیشتر بدانید؛ بهترین اینفلوئنسرهای زیبایی ایرانی کدام ها هستند؟

 

۳. پوزیشن شغلی دامپزشکی در کانادا

کانادایی ها علاقه بسیار زیادی به حیوانات خانگی دارند و اکثر آنها در خانه هایشان از گربه، سگ و سایر حیوانات اهلی مراقبت میکنند. با این حال تعداد دامپزشکان در کانادا کم است، به همین دلیل این پوزیشن شغلی تبدیل به بهترین شغل برای زنان در کانادا در سالهای اخیر شده است و تقاضای زیادی دارد.
دامپزشکان در کانادا باید دارای مدرک از دانشکده دامپزشکی باشند که تاییدیه معتبری داشته باشد. دامپزشکی که میخواهد در کانادا مطب بزند باید مجوزی از نهاد نظارتی در استان و یا منطقه داشته باشد، زیرا این شغل یک شغل تحت نظارت استانی است.

• میانگین حقوق: ۹۵۸۰۴ دلار

۴. پوزیشن شغلی مشاور مالی در کانادا

مشاوران مالی به افراد و خانواده ها در مورد نحوه مدیریت پول، سرمایه گذاری و ابعاد مختلف آن مشاوره میدهند. مشاوران مالی معمولا در بانک ها و موسسات مالی مشغول به کار هستند و تقاضا نیز از سمت همین مجموعه ها است.
 
• میانگین حقوق: ۶۲۹۷۱ دلار
• مشاغل مرتبط: مدیر مالی، سایر مقامات مالی، نماینده فروش

 

۵. پوزیشن شغلی داروساز در کانادا

داروسازان با مجموعه هایی همکاری میکنند که برای ارتقای رفاه و سلامت جامعه طراحی شده اند. یک داروساز میتواند در بیمارستان ، داروخانه یا شرکت های داروسازی کار کند و یا مسیر شغلی خود را ایجاد کند. داروسازان تحت نظارت استانی هستند. شرایط لازم برای این پوزیشن شغلی عبارت است از: مدرک داروسازی، قبولی در آزمونی که توسط هیئت داروسازی کانادا (PEBC) برگزار میشود که کافی است در همان استانی که زندگی میکنید برای این آزمون ثبت نام کنید تا به یک داروساز معتبر در کانادا بدل شوید.
دواروسازی یکی از پردرآمدترین شغل ها در سالهای گذشته در کانادا بوده است به همین دلیل و دلایل گفته شده در لیست بهترین شغل برای زنان در کانادا قرار میگیرد.

• میانگین حقوق: ۴۵ دلار در ساعت و اگر یک داروساز روزی ۱۲ ساعت کار کند میتواند بطور متوسط سالانه ۱۲۹۶۰۰ دلار درآمد داشته باشد.

در لیدی لی بخوانید؛ لیست معروف ترین مدل های زن ایرانی

 

۶. پوزیشن شغلی معاون اداری در کانادا

افراد در این پوزیشن شغلی مشغول به حسابداری و سایر وظایف دفتری میشوند. از آنجایی که این شغل جزء مشاغل پرتقاضا در کانادا است، افرادی که در زمینه هایی مثل حسابداری و حوزه های مرتبط تخصص دارند، شانس بیشتری برای گرفتن این شغل دارند.
• میانگین حقوق: ۴۵۹۲۷ دلار

 

۷. پوزیشن شغلی راننده در کانادا

نیاز به راننده در دسته های مختلفی از جمله رانندگان تحویل، رانندگان کامیون، رانندگان لیفتراک و رانندگان مسافت طولانی وجود دارد. و بله زنان هم میتوانند درصورت داشتن توانایی در رانندگی این نوع ماشین ها، جذب این شغل شوند.
بازار در این زمنیه شغلی گسترده است و از آنجایی که مردم قصد جا به جایی کالاها و محصولات خود را دارند نیاز به پر کردن این پوزیشن تقریبا بالا است. گواهینامه مورد نیاز برای این کار، گواهینامه رانندگی وسایل نقیله تجاری است. در صورت داشتن این مجوز میتوانید براحتی در کانادا مشغول به کار شوید.
• میانگین حقوق: ۴۴۸۳۶ دلار

۸. پوزیشن شغلی مسئول پذیرش در کانادا

در هر سازمان، شرکت و مجموعه ای، مسئول پذیرش اولین کسی که معرف آن شرکت است. یک مسئول پذیرش نقش مهمی در درک مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه از شرکت ایجاد میکند.
منظور از مسئول پذیرش کسی است که بتواند خدمات مناسبی را به مشتری ارائه دهد و دارای مهارت های ارتباطی از جمله مهارت های کلامی و غیر کلامی باشد. همچنین این پوزیشن شغلی نیاز به دانش کافی در زمینه کار با کامپیوتر دارد
• میانگین حقوق: ۳۱۳۰۴ دلار

 

۹. پوزیشن شغلی مدیر پروژه در کانادا

در زمینه های مختلفی برای این پوزیشن تقاضا وجود دارد، مثل بازاریابی، فروش، مهندسی و غیره. ماهیت شغلی یک مدیر پروژه ایجاب میکند که انعطاف پذیر باشد و توانایی ورود به مشاغل مختلف و تخصص در رابطه با مدیریت افراد و بودجه را داشته باشند.
چندین سال است که تقاضا برای مدیر پروژه در کانادا بالا است و برای افزایش شانس خود برای استخدام، به گواهینامه مدیریت پروژ حرفه ای (PMP) نیاز دارید.
• میانگین حقوق: ۹۱۴۲۵ دلار
 

 

۱۰. پوزیشن شغلی پرستار در کانادا

حضور مراقبان سلامت برای جامعه حیاتی است و با توجه به ضرب المثل معروف کانادایی ها تحت عنوان اینکه “سلامتی ثروت است” اهمیت این شغل مشخص میشود. در سالهای گذشته پرستاری یکی از شغل های پرتقاضا در کانادا بوده است.
شرایط لازم برای قبولی در شغل پرستاری داشتن مدرک لیسانس و ثبت نام رسمی در مراجع استانی است. اخیرا جمعیت پرستاران با کاهش شدیدی مواجه شده است و این امر از لزوم و تقاضای اورژانسی این شغل خبر میدهد.
 
• میانگین حقوق:  ۷۷۶۰۳ دلار
 

 

۱۱. پوزیشن شغلی استاد دانشگاه و مدرس در کانادا

دانش کلیدی است که بدون انتقال دهنده آن خاموش میشود و گسترش نمی یابد. استاد شدن و ارائه دانش در دانشگاه ها با سالها فداکاری و کار سخت همراه است.
یک استاد دانشگاه در کانادا بطور متوسط سالانه حدود ۱۰۰۳۰۰ دلار درآمد دارد. اگرچه ممکن است این مقدار برای یک مروج علم کافی بنظر نرسد ولی مزایای اضافی مثل شهریه های رایگان برای او، همسر و بستگانش نیز فراهم است.
• میانگین حقوق : ۸۳۵۴۸ دلار (مدرس)، ۱۰۰۳۰۰ دلار (استاد دانشگاه)

 

۱۲. پوزیشن شغلی بینایی سنجی در کانادا

حدود ۷۰ درصد از جمعیت کانادا از عینک استفاده میکنند و از آنجا که تمایل مردم برای کار با صفحه نمایش های الکترونیکی روز به روز در حال افزایش است بنابراین تعداد افرادی که دچار مشکلات چشمی میشوند نیز مدام بالا میرود. و این رشد با افزایش تقاضا در حیطه بینایی سنجی ارتباط مستقیم دارد.
شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک بینایی سنج در کانادا قبولی در آزمون های ملی و ثبت نام در سازمان های نظارتی یا استانی منطقه است.
• میانگین حقوق: ۴۷۴۰۰ دلار

 

۱۳. پوزیشن شغلی آرایشگری در کانادا

شغل آرایشگری در کانادا از شغل هایی است که انگار نیاز به آن تمامی ندارد. در هر یک از یک لاین های آرایشگری که مهارت دارد میتوانید با ارائه یک مدرک معتبر در این حوزه مشغول به کار شوید و یا حتی سالن خود را راه اندازی کنید. داشتن مهارت در آرایشگری نه تنها در سالن های زیبایی بلکه در بخش گریمور سینما نیز تقاضا دارد. پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام، از شرایط بازار کار شغل آرایشگری در کانادا آشنا مطلع شوید.
 
• میانگین حقوق: ۳۱۵۰۰ دلار
 
در لیدی لی بخوانید؛ درآمد شغل آرایشگری چقدر است و پردرآمدترین شاخه های آن کدام است؟

 

۱۴. پوزیشن شغلی خیاطی در کانادا

خیاطی یکی دیگر از شغل هایی است که برای خانم های مهاجر به کانادا مناسب است و تا حدودی تقاضای بالایی نیز دارد. اگر در این زمینه مهارت دارید کافی است یک مدرک فنی حرفه ای بگیرید و خود را به کارفرمایان مختلف در تولیدی های بزرگ و کوچک معرفی کنید.
• میانگین حقوق: ۳۲۰۰۰ دلار

 

۱۵. پوزیشن شغلی آشپزی در کانادا

این پوزیشن شغلی نیز از آن دسته کارهایی است که در صورت داشتن علاقه و مهارت میتوانید براحتی در کانادا مشغول به کار شوید. رستوران ها و غذاخوری های بسیاری نیاز به آشپز را در سالهای اخیر گزارش کرده اند با این حال در آمد این شغل در کانادا بسته به مهارت فرد چیزی حدود ۳۶ هزار دلار و بیشتر است.
• میانگین حقوق: ۳۶۰۰۰ دلار

 

۱۶. پوزیشن شغلی باریستا در کانادا

کانادا یکی از کشورهای پذیرنده باریستاهای حرفه ای است که برای استخدام در کافی شاپ ها و هتل ها برای آن تقاضا وجود دارد. علاوه بر این، افرادی که در این حوزه
مهارت دارند میتوانند کافه جدیدی را با مدیریت خود راه اندازی کنند. با توجه به نکات گفته شده، درآمد این شغل در صورت کار کردن در کافه و هتل ها و یا داشتن کافه ای با مدیریت خود متفاوت است.
میانگین حقوق: ۳۰۰۰۰ دلار

 

بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا

اکثر مشاغل که در کانادا تقاضای بالایی دارند در بخش تکنولوژی و آی تی هستند. این نوع مشاغل عبارتند از:
• تکنسیت سیستم اطلاعاتی
• متخصص امنیت سایبری
• دیزاینر ۳ بعدی
• مهدس اتوماسیون
• محقق هوش مصنوعی
• تحلیلگر امنیت سیستم ها
• توسعه دهنده بلاکچین
• مهندس داده
• بازپرس سایبری پزشکی قانونی

 

 

مشاغل پرتقاضا در کانادا پس از ظهور ویروس کووید۱۹

با توجه به ظهور پاندمی کووید ۱۹ نیاز به برخی شغل ها در کانادا افزایش یافته است. این مشاغل عبارتند از:
• پرستاران خدماتی دارای مجوز
• کارکنانی برای آماده سازی، غذا، نوشیدنی و محصولات مرتبط
• خدمه برای نظافت خانه
• پرستار خانگی
• مددکاران اجتماعی
• تکنسین آزمایشگاه پزشکی و دستیار پاتولوژیست
• مشاغل پیراپزشکی
 

 

سخن پایانی

یکی از بزرگترین دغدغه های افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند، شغل است. داشتن مهارت و یا علاقه به آموزش در زمینه ای که بازار کار کشور مبدا به آن نیاز داشته باشد، قسمت بزرگی از این مشکل را حل میکند. ما در این مقاله در رابطه با مشاغلی با تقاضای بالا، مناسب برای بانوانی که به کانادا مهاجرت کرده و یا قصد مهاجرت دارند را لیست کرده ایم و میانگین درآمد هر یک را گفتیم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.