بهترین مارک ژل لب کدام است؟

فیلرهای تزریقی لب یک نوع درمان زیبایی غیرتهاجمی هستند که بطور موقت لب هارا حجیم و صاف میکنند تا لب ها ظاهری پرتر داشته باشند. بهترین مارک ژل لب آنهایی هستند که ظاهری حجیم و طبیعی ایجاد کنند، کم و خطر باشند و نتایج رضایت بخشی به جای بگذارند.
چیزی که در این تعریف بگنجد، فیلرهای لب هیالورونیک اسید هستند. این فیلرها جزء محبوب ترین نوع فیلرها هستند و در سال ۲۰۲۰ در ایالات متحده بیش از ۲.۶ میلیون تزریق اسید هیالورونیک انجام شد که به نسبت سالهای قبل افزایش یافته است.

ژل خوب به چه نوع ژلی گفته میشود؟

یک ژل لب ایده آال ژلی است که لب ها را برجسته تر، صاف تر و حجیم تر کند و در عین حال ظاهر طبیعی را حفظ کند. از فیلرهای لب ممکن برای پرکردن خطوط عمودی لب یا کمک به حجیم تر شدن و یا متقارن شدن لب ها استفاده شود. بهترین مارک ژل لب ، فیلرهایی هستند که بدون حجیم کردن بیش از حد لب ها، به اهداف زیبایی برسند. فیلرها باید بطور یکنواخت در سراسر لب ها توزیع شوند، بدون هیچگونه توده، برآمدگی و یا ناحیه ناهموار.

آیا چیزی تحت عنوان بهترین مارک ژل لب وجود دارد؟

شواهد نشان میدهد برخی از ژل ها نتایج بهتری نسبت به سایر ژل ها ارائه میدهند. ژل ها و فیلر های لب هیالورونیک اسید بعنوان بهترین فیلرها برای حجیم کردن لب ها استفاده میشوند زیرا مدارک حاکی از این است که نتایج یکدستی ایجاد میکنند، در دسترس هستند و در مقایسه با سایر ژل ها عوارض جانبی کمتری دارند.
اسید هیالورونیک یک قند طبیعی است که در سراسر بدن از جمله پوست، غضروف و مایعات بدن یافت میشود. از آنجایی که این ماده بطور طبیعی در بدن وجود دارد، بعید است که برخلاف انوع دیگر ژل ها منجر به واکنش های آلرژیک شود. این مزیت قابل توجه هیالورونیک اسید نسبت به سایر فیلرها است.
ژوویدرم و رستیلن جزء محبوب ترین فیلرهای لب حاوی هیالورونیک اسید هستند. نتایج هر دوی اینها، موثر، ایمن و طبیعی بنظر میرسند. هر دو به همراه لیدوکائین و یا بدون آن برای کاهش درد در دسترس هستند. اگر از نتیجه فیلر هیالورونیک اسید راضی نبودید میتوانید با تزریق یک آنزیم به نام هیالورونیداز اثر آنرا از بین ببرید. نتایج به مهارت های ارائه دهنده نیز وابسته است. حتی یک فیلر لب با کارایی بالا در صورت تجویز نادرست میتواند نتایج ضعیفی ایجاد کند.

  • ژل لب رستلین Restylane

Restylane Silk یکی دیگر از ژل های لب حاوی اسید هیالورونیک است که از بسیاری جهات مشابه ژوویدرم است به جز چند مورد:
• نتایج رستلین چند روز پس از تزریق مشخص میشود و ۱۰ ماه دوام دارد.
• نتایج ژوویدرم فوری است و ۱ سال دوام دارد.
• هزینه تزریق ژوویدرم بیشتر از هزینه تزریق رستلین است.
• رستلین دارای بافت دانه ای است. ژوویدرم بافت نرم تری دارد.

  • ژل لب بلوترو Belotero

ژل لب بلوترو بطور معمول بسته به فرمولش ۶ تا ۱۲ ماه دوام دارد. سه نوع ژل لب بلوترو وجود دارد که برای اهداف مختلفی از آنها استفاده میشود:
• Belotero Balance and Basic لب ها را تقویت کرده و خطوط سطحی موجود بر رو لب را کاهش میدهد.
• Belotero Soft لب ها را تقویت میکند و خطوط ریز لب را نرم میکند.
• Belotero Intense به لب ها حجم میدهد و بر روی خطوط عمیق لب تمرکز دارد.
یک بررسی علمی نشان میدهد که بلوترو نتایج بلندمدت موثر و مشخصات ایمنی خوبی دارد مخصوصا مدل های Basic، Balance و Intense.

  • ژل لب پریول سیلک Prevelle Silk

ژل لب Prevelle Silk که قبلا با نام Captique شناخته میشد، نسبت به برندهای دیگر غلظت کمتری از اسید هیالورونیک را داراست. درحالیکه نسبت به سایر روش ها ارزان تر است ولی ماندگاری طولانی مدتی ندارد، حدودا ۳ تا ۶ ماه.

  • ژل لب استایلج Stylage

فیلر لب استایلج نیز حاوی اسید هیالورونیک، ماده آنتی اکسیدان (مانیتول) و یک ماده بی حس کننده موضعی است. مانیتول موجود در این ژل لب از ایجاد اثرات ناخوشایند بر روی لب و التهاب پس از تزریق جلوگیری میکند. ماندگاری ژل لب استایلج ۶ تا ۱۲ ماه است.

هزینه تزریق ژل لب به چه صورت است؟

از آنجایی که قیمت محصولات دارویی مدام در نوسان هستند نمیتوان یک قیمت دقیق و ثابت را مشخص کرد. خصوصا به دلیل اینکه اکثر محصولات دارویی وارداتی هستند و با تغییر قیمت دلار، قیمت آنها نیز تغییر میکند ولی در هر صورت بازه ای که در زمان انتشار این مقاله میتوانیم در اختیار شما قرار دهیم چیزی حدود ۸۰۰ هزارتومان تا ۱ میلیون و پانصد هزار تومان برای تزریق هر ۱ سی سی ژل است. توجه داشته باشید که این مقدار برای هر برند متفاوت است. نکته مهمی که باید آنرا مدنظر قرار دهید این است که به هیچ عنوان از محصولات ارزان قیمتی که هیچ شناختی از آنها ندارید استفاده نکنید. زیرا چنین محصولاتی میتوانند منجر به عوارض جبران ناپذیری شوند.
 

 

سخن پایانی

محبوب ترین فیلرهای لب فرمول های مبتنی بر اسید هیالورونیک مثل ژوویدرم و رستلین هستند. این فیلرها نتایجی ثابت و طبیعی ایجاد میکنند و عوارض جانبی بسیار کمی دارند. تزریق چربی یکی دیگر از روش های پر کردن و حجیم کردن لبهاست که نتایج بلند مدت تری ارائه میدهد ولی نسبت به روش های دیگر پر هزینه و پرخطر است.
برای انتخاب هرکدام از این روش ها حتما از یک پزشک متخصص کمک بگیرید و به هیچ وجه از محصولاتی که دارای مجوز بهداشتی نیستند استفاده نکنید.