قوانین حمل لوازم آرایشی به داخل هواپیما 

آیا میتوانید لوازم آرایشی خود را به داخل هواپیما ببرید؟ بستگی دارد! از آنجایی که قوانین مختلفی در رابطه با حمل اشیا به داخل هواپیما وجود دارد، لوازم آرایشی هم از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین اگر نمیخواهید در داخل فرودگاه به یکباره با این قوانین مواجه شده و شک شوید حتما در ادامه با ما همراه باشید تا از قوانین حمل لوازم آرایشی به داخل هواپیما مطلع شوید.
 

آیا میتوان لوازم آرایشی را با خود به داخل هواپیما برد؟

 

آیا میتوان لوازم آرایشی را با خود به داخل هواپیما برد؟
 
اگر مرتبا با وجود لوازم آرایشی خود در کیف دستی تان سفر میکنید، باید به جواب این پرسش مهم برسید. در ابتدا بهتر است لوازم آرایشی خود را بررسی کنید و نوع آنها یعنی مایع و جامد بودنشان را مشخص کنید. تعجب نکنید در ادامه به توضیحات لازم میپردازیم.
برای حمل هرگونه لوازم آرایشی مایع به داخل هواپیما باید از قوانین مربوطه تبعیت کرد. این بدان معنی است که هر ظرف لوازم ارایشی باید ۱۰۰ میلی لیتر و کوچکتر باشد و همه ظروف باید در یک کیف زیپ دار شفاف یک لیتری قرار بگیرند.
در مورد لوازم آرایشی جامد چیز پیچیده ای وجود ندارد. حمل رژ لب جامد استاندارد در هواپیما مجاز است. مداد چشم ها و همه براش ها هم مشکلی ایجاد نمیکنند و لی در مورد لوازم آرایشی پودری موضوع کمی پیچیده میشود. در ادامه دلیل آنرا متوجه خواهید شد.
 

آیا میتوان لوازم آرایش پودری را با خود به داخل هواپیما برد؟

 

آیا میتوان لوازم ارایشی پودری را به داخل هواپیما برد؟
 
پاسخ کوتاه این است که بله. میتوانید لوازم آرایشی پودری خود را در کیف دستی خود به همراه داشته باشید. اما در مورد لوازم آرایشی غیر مایع مواردی در قانون جدید پرواز وجود دارد که باید آنهارا در نظر بگیرید. قانون مواد پودری در پرواز به این معنی است که هر ماده پودری بیش از ۳۵۰ میلی لیتر میتواند مورد غربالگری بیشتر قرار بگیرد.
حمل لوازم آرایشی پودری مجاز است و طبق قوانین، شما حتی نیازی به بیرون آوردن آنها از کیف خود برای غربالگری جداگانه ندارید مگر اینکه حجم شان بیش از ۳۵۰ میلی لیتر باشد. بنابراین توجه داشته باشید که اگر با مواد پودری و لوازم آرایشی پودری سفر میکنید، مسئولان میتوانند برای انجام مراحل غربالگری بیشتر کیف شما را کنار بکشند حتی در مواقعی که حجمش کمتر از ۳۵۰ میلی لیتر باشد!
ولی بطور کلی جای نگرانی نیست زیرا اگر که سعی در رد کردن دزدکی چیزی نداشته باشید، به جز چند دقیقه اضافی که در ایست بازرسی امنیتی سپری خواهید کرد، مشکل دیگری نخواهید داشت. اما برای اینکه همین معطلی را هم تجربه نکنید، پیشنهاد ما این است که لوازم آرایشی پودری غیر ضروری را با خود حمل نکنید.
 

آیا میتوان لوازم آرایشی مایع را با خود به داخل هواپیما برد؟

 

آیا میتوان لوازم آرایشی مایع را به داخل هواپیما برد؟
 
همانطور که قبلا گفتیم، تا زمانیکه هر ظرف ۱۰۰ میلی لیتر یا کمتر باشد و در کیسه ی زیپی شفاف قرار گرفته باشد میتوان آنهارا با خود حمل کرد. اگر با کرم پودر مایع، رژ لب مایع، لاک ناخن و یا هر لوازم ارایشی مایع دیگری سفر میکنید مطمئن شوید که ظروف آنها به اندازه کافی کوچک هستند و انهارا در یک کیسه شفاف قرار داده اید.
ریمل را فراموش نکنید! ریمل جزء مواردی است که مردم اغلب آنرا فراموش میکنند ولی ریمل بعنوان یک وسیله آرایشی مایع محسوب میشود. بنابراین حتما آنرا در کیف شفاف زیپی خود قرار دهید تا از ایجاد دردسر در امنیت جلوگیری کنید. در صورت امکان بهتر است بهتر است لوازم آرایشی جامد را در کیف های دستی خود به همراه داشته باشید تا تعداد لوازم مایع در سفر محدود شود.
 

آیا میتوان عطر و ادکلن را با خود به داخل هواپیما برد؟

از آنجایی که عطر و ادکلن ها اکثرا مایع هستند، پاسخ به این سوال نیز تحت شرایطی بله است. مانند سایر مایعات، بطری های عطر و ادکلن نیز باید ۱۰۰ میلی لیتر یا کوچکتر باشند. بطری های بزرگتر از این را با خود نیاورید وگرنه توقیف خواهند شد! بنابراین سعی کنید عطرهای مسافرتی کوچکتر را با خود حمل کنید.
همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که عطر میتواند برای برخی افراد تحریک کننده باشد. ساعت ها نشستن در کنار کسی که عطر میزند میتواند برای کسیکه حساسیت یا آلرژی دارد خفه کننده و مشکلات جدی در پیش داشته باشد. پس لطفا مراقب این مسئله هم باشید و از زدن عطر زیاد خودداری کنید.
 

آیا میتوان لاک ناخن را با خود به داخل هواپیما برد؟

لاک هم مایع است پس پاسخ به این سوال نیز تا حدودی مثبت است. تا زمانیکه ظرف لاک تان کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر باشد و در کیسه زیپ دار شفاف قرار گرفته باشد، میتوانید آنرا با خود به داخل هواپیما حمل کنید.
بیشتر بطری های لاک ها کوچکتر از این حد هستند بنابراین مشکلی ایجاد نمیکنند. اگر از لاک پاکن های مایع نیز استفاده میکنید، آنها هم باید به همین اندازه باشند. اما لطفا در داخل هواپیما از زدن لاک به ناخن هایتان صرفنظر کنید زیرا لاک هم بوی تندی دارد و میتوانید براحتی ریه و تنفس افراد مختلف را تحریک کند.
 

آیا میتوان سوهان ناخن را با خود به داخل هواپیما برد؟

سوهان ناخن از آن دسته ابزارهای کاربردی است که افراد نیاز دارند آنرا با خود حمل کنند. طبق قوانین پرواز خوشبختانه حمل سوهان ناخن در کیف دستی و حتی در چمدان ها نیز مجاز است. با این حال از آنجایی که حمل ابزار تیز در هواپیما مجاز نیست، پیشنهاد میکنیم که از حمل سوهان های فلزی نوک تیز خودداری کنید.
 

آیا میتوان ناخن گیر را با خود به داخل هواپیما برد؟

ناخن گیر یکی دیگر از مواردی است که احتمالا در کیف آرایشی شما قرار دارد. ناخن گیرها از نظر فنی ابزارهایی برای برش دادن محسوب میشوند بنابراین احتمالا نگرانی هایی درمورد حمل آنها وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که کشورها و لاین های پرواز مختلف ممکن است در مورد سفر با ناخن گیر سخت گیری بیشتری داشته باشند. به نظر ما که حمل آن در کیف دستی، به دردسرش نمی ارزد!
 

آیا میتوان موچین را با خود به داخل هواپیما برد؟

اگر بطور منظم از موچین بعنوان بخشی از روتین زیبایی خود استفاده میکنید ممکن از خود بپرسید که آیا میتوانم این وسیله را با خود حمل کنم یا خیر. احتمالا از آنجایی که آنها خیلی تیز نیستند برخی قوانین پرواز میگویند که میتوانید موچین را با خود به داخل هواپیما ببرید. اگر تصمیم دارید هر چیز تیز مثل ناخن گیر، قیچی معمولی و یا حتی موچین را در چمدان ها و بارهای تحویلی خود قرار دهید، مطمئن باشید که دارای غلاف هستند تا به چمدان شما و حمل کننده های بار آسیبی نرسانند.
 

آیا میتوان شامپوها و شوینده ها را با خود به داخل هواپیما برد؟

شامپوها و شوینده ها مخصوصا برای افرادی که دارای پوست و موی حساسی هستند و لزوما باید محصول اختصاصی خود را استفاده کنند، مهم هستند. از آنجایی اکثر این موارد بصورت مایع تولید میشوند و از آنجایی که اکثر قوانین پرواز اجازه حمل بیش از ۱۰۰ میلی گرم را نمیدهد، نمیتوانید بیش از این مقدار را با خود حمل کنید. ولی استفاده از صابون ها و شامپوهای جامد که محدودیت و پیچیدگی خاصی ندارند هم میتواند جایگزین خوبی باشد.
 

آیا میتوان اتو مو را با خود به داخل هواپیما برد؟

اگر استفاده از اتو مو بخشی از برنامه روزانه شماست ممکن این سوال برایتان پیش بیاید. خوشبختانه پاسخ مثبت است و شما میتوانید اتو مو خود را به داخل هواپیما ببرید.
 

آیا میتوان سشوار را با خود با داخل هواپیما برد؟

کنار آمدن با سشوارهای بی کیفیت برخی هتل ها میتواند کلافه کننده باشد. بنابراین شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا میتوانید سشوارتان را با خود به داخل هواپیما ببرید یا خیر. مثل اتو مو، جواب این سوال نیز مثبت است. البته بخاطر حجم زیادی که دارد که میتوانید آنرا در داخل چمدان نیز بگذارید و تحویل بار بدهید.
 

آیا میتوان ژیلت یا ریش تراش را با خود به داخل هواپیما برد؟

بطور کلی حمل ژیلت های برقی و یکسره مشکلی ندارد. اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که نمیتوانید ژیلت های قدیمی که دسته جدا و تیغ جدا داشتند را با خود حمل کنند. این یعنی اجازه حمل هرگونه سر ژیلت را بصورت جداگانه نخواهید داشت. ولی حمل ژیلت برقی، ریش تراش و ژیلت های یکسره – یعنی ژیلت هایی که سری و بدنه به هم وصل هستند – مشکلی نخواهد داشت.
 

بطور کلی

بطور کلی حمل لوازم آرایشی در کشورها و لاین های هواپیمایی مختلف قوانین خاص خودش را دارد. اما چیزی که عموما از آن پیروی میشود این است که لوازم آرایشی جامد پیچیدگی های خاصی ندارد و میتوان آنهارا با خود به داخل هواپیما برد. لوازم آرایشی پودری بیش از ۳۵۰ میلی لیتر ممنوع هستند و حمل لوازم آرایشی مایع و عطر و ادکلن بیش از ۱۰۰ میلی لیتر ممنوع است. در این مطلب در مورد تک تک اینها و حتی حمل ابزارآلات زیبایی دیگر مثل موچین و سشوار و غیره نیز صحبت کردیم.