بررسی خواص روغن نارگیل بر روی پوست و مو

روغن نارگیل یک روغن معدنی نیست که از یک درخت گرفته شود بلکه از میوه خود نارگیل گرفته می شود، روغنی که از خود میوه نارگیل گرفته می شود هیچ گونه مواد دیگری ندارد و صرفا شامل مواد طبیعی درون نارگیل می باشد، پس روغن طبیعیه طبیعی نارگیل بر روی پوست و مو تاثیرات بسیار شگفت انگیزی دارد البته با استفاده طولانی مدت این تاثیران خودش را نشان می دهد.

تاثیر خواص ماسک روغن نارگیل بر روی پوست و مو

روغن میوه عمدتا از چربی های اشباع شده با مقدار زیادی اسیدهای چرب همراه می باشد که درصد زیادی از اسید چرب لوریک اسید را تشکیل می دهند. همچنین از خواص روغن نارگیل ویتامین E می باشد که شناخته شده است و برای محافظت از پوست از آسیب رادیکال های آزاد استفاده می شود و این مانع از پیری پوست می شود، همچنین با رطوبت بخشیدن به مو باعث درخشان تر شدن و رشد بهتر مو می شود.
تاثیر خواص ماسک روغن نارگیل بر روی پوست و مو

تفاوت بین روغن نارگیل و روغن معدنی

روغن معدنی یک ماده بی بو و بی رنگ است که از منبع غیر گیاهی (معدنی)، به طور تولید شده است. این محصولات در محصولات مراقبتی بهداشتی مانند چیزهایی مانند لوسیون بچه، پماد، کرم صورت و لوازم آرایشی استفاده می شوند.

آیا استفاده از روغن های صنعتی ضرر دارد؟

به عنوان مثال روغن مایع را هیچگاه روی بدن خود قرار ندهید، این رطوبت را از سلول های عمیق پوست شما جذب می کند، و باعث پیری زودرس می شود.قرار دادن روغن معدنی بر روی بدن شما احتمالا آسیب بیشتری نسبت به روغن خالص دارد، زیرا می تواند رطوبت از سلول های عمیق پوست را جذب کند. و این امر منجر به تسریع در بازسازی سلول، تخریب کلاژن، بافت همبند آسیب دیده و پیری زودرس می شود.
تفاوت بین روغن نارگیل و روغن معدنی

تاثیرات خواص روغن نارگیل بر پوست

نشان داده شده است که مقدار بالای چربی روغن نارگیل برای بهبود شرایط خاص پوست و بهبود زخم، کاهش بثورات و جلوگیری از آکنه کمک می کند. اثر ضد التهابی آن برای عضلات پوست تسکین دهنده می باشد.
تاثیرات خواص روغن نارگیل بر پوست
تاثیر خواص روغن نارگیل بر روی منافذ

تاثیر خواص روغن نارگیل بر روی منافذ

برخلاف روغن معدنی، روغن نارگیل منافذ را مسدود نخواهد کرد و باعث ایجاد چربی متناسب و صحیح برای پوست می شود. این به این دلیل است که روغن نارگیل پر از آب می باشد که می تواند منافذ را تمیز و از بین ببرد. همچنین روغن نارگیل هیدراته می تواند پوست را نرم کند، همچنین صورت را پاکسازی می کند و سلول های مورده را از بین می برد و باعث جوانسازی پوست صورت می شود .