لیفت و لمینت مژه چیست؟ بیایید تا باهم بررسی کنیم. امروزه رسیدگی به سلامت و زیبایی مژه ها نیز برای خانم حائز اهمیت شده است. به همین دلیل لاین لیفت و لمینت مژه در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی تبدیل به یکی از لاین های محبوب شده است. خانم ها از ابزار و روش های مختلفی برای خوش فرم کردن مژه ها استفاده میکنند مثلا استفاده از فرمژه، ریمل، کاشت مژه و غیره. ولی در این بین لیفت و لمینت مژه تبدیل به یکی از روش های آسان و مناسب برای خوش حالت کرده مژه ها شده است. در این مقاله به اینکه لیفت و لمنیت مژه چیست و درآمد آن بعنوان یکی از شاخه های آرایشگری میپردازیم.

 

لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه یکی از تکنیک های نسبتا جدید نسبت به کاشت و اکستنشن مژه است که خانم استقبال زیادی از آن میکنند. لیفت مژه یعنی فرایند حالت دادن و خوش فرم کرده مژه های بصورت کاملا طبیعی. به هنگام لیفت مژه تکنیسین یا متخصص زیبایی با استفاده از یک چسب و ابزار مخصوص مژه های شما را فرم میدهد. شاید احساس کنید که لیفت مژه منجر به درد شود ولی اصلا نگرا نباشید دردی در این کار وجود دارد. کافی است به مدت ۴۰ دقیقه تا یک ساعت چشما خود را بسته نگه دارید تا کار تمام شود. معمولا خانم ها پس از لیفت مژه هایشان از اینکه دیگر نیازی نیست ریمل بزنند بسیار احساس رضایت میکنند. ولی این به این معنی نیست که نمیتوان بعد از لیفت از ریمل استفاده کرد. مانعی برای استفاده از ریمل پس از لیفت مژه ها وجود ندارد.

بخوانید: علائم حساسیت به ریمل و روشهای درمان آن

لیفت و لمینت مژه چیست؟

منظور از لیفت و لمینت مژه، لیفت کردن و فر کردن مژه های طبیعی فرد است. در این روش مژه های فردا تا ۴۰ درصد نسبت به حالت قبلی بلندتر میشود. لیفت مژه یک روش نیمه دائمی برای فر کردن و بلند کردن مژه است که با انجام دادن آن دیگر نیازی به فرمژه ندارید. برخلاف اکستنشن مژه که در آن چیزی را به مژه هایتان اضافه میکنید، در این روش به زیبایی مژه های طبیعی خودتان افزوده میشود.

در این روش مهمترین کار اشباع کردن مژه ها به وسیله کراتین است. کراتین یک پروتئین مقاوم است که در پوست و موی بدن وجود دارد. برای لیفت کردن مژه ها ابتدا آنهارا از هرگونه آلودگی پاک میکنند و سپس سرم تغذیه مو که دارای عناصر مفیدی است را روی مژه ها اعمال میکنند. در مرحله نهایی نیز کراتین قرار میگیرد که به تقویت حجم و استقامت مژه ها کمک میکند.

در لیدی لی بخوانید؛ حساسیت چشم به مواد آرایشی و راه های درمان آن

 

فرق لیفت و لمینت مژه چیست؟

در هر دو روش به مژه ها حالت میدهند و آنهارا فر میکنند. تنها تفاوتی که بین این دو روش وجود دارد، نوع مواد آنهاست.

• در روش لمینت، از کراتینه مژه، ویتامینه و رنگ استفاده میشود. ماندگاری نسبتا طولانی آن منجر میشود که این روش بر روی مژه ها چیزی شبیه به استفاده از یک ریمل دائمی باشد.
• در روش لیفت، از رنگ استفاده نمیشود و تنها با استفاده از کراتین مژه ها را حالت میدهند و فر میکنند.

بیشتر بدانید؛ روشهای مخصوص آرایش چشم با پلک افتاده

شاخه آرایشگری لیفت و لمینت مژه

برای اینکه بتوانید در این زمینه درآمد بالایی داشته باشید باید در دوره های تخصصی شرکت کنید و با متود های روز دنیا آشنا شوید. پس از به پایان رساندن این دوره ها میتوانید برای کسب مهارت بیشتر به کارآموزی در کنار افراد متخصص بپردازید. میانگین درآمد افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان در ماه است. برای اطلاع از درآمد آرایشگری و پردرآمدترین شاخه های آن مقاله مارا بخوانید.
 

 

چگونه وارد بازار کار لیفت و لمینت مژه شویم؟

بطور کلی شاخه های مختلف آرایشگری شاخه های زود بازدهی هستند به این معنی که شما میتوانید با شرکت در یک یا چند دوره تخصصی به سرعت شروع به کار و کسب درآمد کنید. ولی حتما باید در دوره هایی شرکت کنید که علاوه بر مباحث تئوری، شامل واحد های عملی نیز باشد. اگر در دوره ای شرکت کردید که تمرینات عملی در آن کم بوده است میتوانید بعنوان کارآموز در کنار متخصصین این حوزه مشغول به کار شوید. دلیل اهمیت این موضوع برای ورود به بازار کار این رشته این است که باید از سابقه کار برخوردار باشید.
با گذراندن دوره های تخصصی و کارآموزی میتوانید در سالن های زیبایی مشغول به کار شوید و یا کار خود را راه اندازی کنید.
 
 

 

لیفت و لمینت مژه؛ شاخه ای پردرآمد

تا اینجا فهمیدیم که لیفت و لمینت مژه جزء شاخه های پردرآمد آرایشگری است حال میخواهیم دلایل مهم این موضوع را بررسی کنیم:

• خانم ها به داشتن مژه هایی خوش حالت و زیبا علاقه دارند
یکی از دغدغه ها خانم ها به هنگام آرایش روزانه کوتاه بودن و بی حالت بودن مژه هایشان است. لیفت و لمینت مژه توانسته است براحتی و به سرعت این نیاز را پاسخ دهد.
 
• نتیجه کار طبیعی است
یکی از دلایلی که موجب بالا رفتن طرفداران این شاخه شده است این است که نتیجه ای کاملا طبیعی دارد. در لیفت و لمینت مژه از اکستنشن و یا مژه مصنوعی استفاده نمیشود و این مژه های خود فرد هستند که حالت داده میشوند.
 
• عوارض بسیار کمی دارد
عوارض لیفت و لمینت مژه بسیار ناچیز است خارش، سوزش و کمی قرمزی. ولی با این حال در صورت رعایت نکردن توصیه های مربوطه و یا لیفت مژه ها توسط فردی ناآگاه میتواند عوارض جانبی دیگری نیز داشته باشد.
 

 

گرفتن تخصص در شاخه لیفت و لمینت مژه

• اول از همه بهداشت و تمیزی و پیشگیری از آلودگی به هنگام کار
• استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت
• باید ها و نبایدهای قبل و پس از لیفت و لمینت مژه ها
• شناخت انواع مواد
• شناخت انواع مژه
• نحوه استفاده از پد و چسب
• مشاوره و توصیه های لازم قبل و بعد از لیفت و لمینت به مشتری
 

 

آیا برای کار در شاخه لیفت و لمینت مژه نیاز به مدرک خاصی داریم؟

دوره های مختلفی در ایران و خارج از ایران در این حوزه برگزار میشوند که مدارک آنها برای کشورهای مختلف معتبر است. بطور کلی برای کار در این زمینه نیاز به مدرک یک دوره تخصصی الزامی است. از نظر سرماهی مورد نیاز نیز اگر میخواهید در یک سالن زیبایی مشغول به کار لیفت و لمینت بشوید جدای از هزینه های اجاره صندلی و یا خرید آن، به چیزی حدود ۱ تا ۳ میلیون برای خرید ابزار و وسایل لازم نیاز دارید.

 

مواد و ابزار لازم برای لیفت و لمینت مژه

• چسب لیفت مژه
• فرچه و میکروبراش
• فرکن حرارتی مخصوص مژه
• پد تمیز کننده مژه
• فرچه های ریز
• مواد لیفت
• کراتین و تقویتی مژه
• مواد تثبیت کننده
• شانه لمینت مژه
• چسب بیگودی
 

 

سخن پایانی

امروزه شاخه لیفت و لمینت مژه در آرایشگری تبدیل به یکی از شاخه های محبوب در بین خانمها شده است که میتوانند با استفاده از آن براحتی مژه های خود را فر کنند و حالت بدهند و از شر استفاده روزانه از فرمژه و حتی ریمل خلاص شوند. به همین دلیل این شاخه تبدبل به یکی از شاخه های پردرآمد آرایشگری شده است که افراد زیادی علاقه به کار در این حیطه را دارند. ما در این مطلب راجع به اینکه لیفت و لمینت مژه چیست درآمد این حوزه و فاکتورهای مختلف در رابطه با این شغل را برایتان آورده ایم.