غذاها و خوردنی های مناسب برای افزایش میل جنسی

از مشکلات زناشویی شایع که این روزها یکی از مهم‌ترین علل طلاق می‌باشد، کم شدن میل جنسی زوجین است؛ مشکلی که می‌توان با فراگیری مهارت های کافی در زندگی زناشویی آن را افزایش داد. عدم آگاهی زوجین از این مهارت‌ها سبب مشکلات زیادی در زندگی آنان می شود. از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش میل جنسی رژیم غذایی متعادل، فعالیت‌بدنی مناسب و سلامت روانی است.
در این مطلب سعی داریم ابتدا به علت‌های کاهش میل جنسی بپرداریم و سپس خوردنی های مناسب برای افزایش میل جنسی خانم ها و آقایان را معرفی میکنیم.
 

 

دلایل کاهش میل جنسی در زنان و مردان

میل جنسی در افراد با توجه به عوامل مختلف متفاوت است. فاکتور مهم سلامت جنسی، سن و سال، موقعیت، وضعیت جسمی، وضعیت روحی و … می تواند بر افزایش یا کاهش میل جنسی تاثیرگذار باشد.
از دلایل کاهش میل جنسی در مردان و زنان می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• بیماری های مزمن: برخی بیماری های مزمن مانند دیابت، استئوآرتریت، بیماری قلبی، فشار خون بالا و سرطان می توانند بر عملکرد جنسی فرد تاثیر بگذارند.
 
• مصرف داروها: برخی داروها مانند داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد روان‌پریشی، داروهای درمان پروستات (فیناستراید و دوتاستراید)، داروهای ضد بارداری، داروهای فشار خون و داروهای مخدر می توانند موجب اختلال در فعالیت جنسی یا کاهش میل جنسی شوند.
 
• عوامل احساسی و روانی: بعضی عوامل احساسی و روانی می توانند بر میل جنسی انسان تاثیر بگذارد و باعث کاهش میل جنسی شود. اضطراب، افسردگی، خستگی، کمبود اعتماد به نفس و سوء استفاده جنسی در گذشته می توانند تمایل فرد برای رابطه جنسی را کاهش دهند.
 
• یائسگی: کاهش سطح هورمون استروژن و تستوسترون به دلیل یائسگی باعث کاهش میل جنسی می‌شود. پایین بودن سطح استروژن بعد از یائسگی باعث نازک شدن و خشکی واژن می‌شود و به همین دلیل زن در هنگام رابطه جنسی دچار درد و ناراحتی می‌شود. این درد و ناراحتی موجب کاهش تمایل به ارتباط جنسی و کاهش میل جنسی می‌شود.
 
• بارداری: تغییرات هورمونی در دوران بارداری و پس از آن می تواند بر میل جنسی زنان تاثیرگذار باشند و گاهی با کاهش میل جنسی همراه باشد.
 
• پایین بودن میزان تستوسترون در مردان: تستوسترون هورمون جنسی است در مردان به وسیله بیضه‌ها تولید می‌شود. یکی از مسئولیت‌های این هورمون متعادل نگه داشتن میل جنسی است. میزان کم تستوسترون در بدن مردان می تواند موجب بروز مشکلاتی مانند بزرگ شدن پستان و اختلال نعوظ شود.
 

 

مواد غذایی افزایش دهنده میل جنسی

قبل از آن که به سراغ غذاها برویم و ببینیم که کدام غذاها میل جنسی را هم در زنان و هم در مردان افزایش می‌دهند، باید یادآوری کنیم که برای داشتن میل جنسی متعادل، نباید اضافه وزن داشته باشید. اولین گام در بهبود روابط جنسی متعادل کردن وزن بدن و کاهش چربی‌های اضافی است. ورزش یکی از بهترین راه‌ها در کاهش وزن است.
اما بعضی مواد غذایی نیز خاصیت افزایش میل جنسی را دارد. در زیر به مواد غذایی اشاره خواهیم کرد که میل جنسی را افزایش می‌دهند.
 

 

اسفناج مناسب برای افزایش میل جنسی

اسفناج با افزایش جریان خون، یکی از خوردنی های مناسب برای افزایش میل جنسی است. این مادّه غذایی سرشار از منیزیم است. منیزیم مادّه‌ای معدنی است که التهاب را در رگ‌های خونی کاهش و جریان خون را افزایش می‌دهد. افزایش جریان خون باعث می‌شود که خون به تمام اندام‌ها برسد و مانند ویاگرا می‌تواند فرد را بیشتر برانگیخته کند و سکس را برای او لذت‌بخش‌تر نماید. با مصرف اسفناج، زنان ارگاسم راحت‌تری خواهند داشت و مردان دیرتر و بهتر ارضا خواهند شد.
 

 

شکلات تلخ برای افزایش میل جنسی 

شکلات هم سطح سروتونین و هم سطح دوپامین را در مغز افزایش می‌دهد، فرد را خوشحال‌تر می‌کند و سطح استرس را کاهش می‌دهد. هر دوی این دو هورمون هر دو افزایش دهنده میل جنسی می‌باشد. برخی نیز معتقدند که کاکائو جریان خون را در رگ‌ها افزایش می‌دهد، رگ‌های خونی را آرامش می‌بخشد و خون را به تمامی نقاط بدن می‌رساند.
 

 

انواع فلفل افزایش دهنده میل جنسی

هر چه فلفل تندتر باشد، بهتر است. فلفل تند متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد، اندورفین‌ها را تحریک می‌کند و ضربان قلب را بالا می‌برد. این مادّه غذایی خون را به نقاط مختلف بدن می‌رساند. نتیجه مصرف فلفل، افزایش نیاز جنسی و لذت بیشتر است.
 

 

چای سبز و افزایش میل جنسی

چای سبز یکی از خوردنی های مناسب برای افزایش میل جنسی است که سرشار از ترکیباتی‌ است که کاتچین نامیده می‌شود. تحقیقات نشان داده است که این ترکیب، چربی شکم را کاهش می‌دهد و کبد را قادر می‌سازد که چربی را به انرژی تبدیل کند. اما کار کاتچین به همین جا ختم نمی‌شود. این ترکیب با افزایش جریان خون و خون‌رسانی به قسمت‌های مختلف بدن، میل جنسی را نیز افزایش می‌دهد. کاتچین‌، رادیکال‌های آزاد را که به رگ‌های خونی آسیب می‌رسانند و موجب التهاب آن‌ها می‌شوند، از بین می‌برد و به رگ‌های خونی کمک می‌کند تا خون را به قسمت‌های مختلف بدن برساند. کاتچین همچنین به سلول‌های رگ‌های خونی کمک می‌کند تا نیتریک اکسید ترشح کند و به این ترتیب اندازه رگ‌های خونی را افزایش می‌دهد و باعث بهبود جریان خون می‌شود.
 

 

زنجبیل مناسب برای افزایش میل جنسی

زنجبیل یکی دیگر از خوردنی های مناسب برای افزایش میل جنسی است که می‌تواند فعالیت‌های جنسی را بهبود ببخشد. این مادّه غذایی با کمک به جریان خون و بهبود سلامت عروق باعث افزایش میل جنسی می‌شود. بر اساس مطالعه‌ای که در مجله بین‌المللی  پزشکی قلب منتشر شده، مصرف مقدار کمی زنجبیل گهگاهی در هفته برای قلب و سلامت بدن مفید است. بهبود ضربان قلب و سلامت کلی بدن نیز به افزایش میل جنسی کمک می‌کند.

 

تخم کدو مناسب برای افزایش میل جنسی

خوردن مقداری تخم کدو قبل از رفتن به رختخواب تاثیر زیادی بر میل جنسی شما خواهد گذاشت. در واقع، تخم کدو می‌تواند خلق و خو را نیز بهبود ببخشد. این مادّه غذایی بهترین منبع غذایی برای نوعی آمینو اسید به نام تریپتوفن است. تریپتوفن به تولید سروتونین در مغز کمک می‌کند. می‌توان گفت که تخم کدو مانند یک داروی ضدافسردگی عمل می‌کند و سروتونین را در مغز به جریان می‌اندازد.

 

موز افزایش دهنده میل جنسی

موز یکی از بهترین منابع پتاسیم است که به خنثی کردن اثر غذاهای حاوی سدیم کمک می‌کند. به این ترتیب، اگر بعد از غذاهای شور، موز بخورید، اثر منفی نمک آن‌ها از بین خواهد رفت. غذاهای پر نمک نه تنها موجب می‌شوند که خون به نواحی ژنیتال نرسد (و در نتیجه به ارگاسم رسیدن را سخت و دشوار می‌کنند)، بلکه باعث پف و تورم بدن نیز می‌شوند.

 

سیب‌زمینی و افزایش میل جنسی

انواع سیب‌زمینی حاوی مقدار زیادی پتاسیم می‌باشند و جزء خوردنی های مناسب برای افزایش میل جنسی محسوب میشوند. این مادّه غذایی تاثیر ورم آوری نمک را کاهش می‌دهد و با افزایش جریان خون به افزایش میل جنسی و لذت در هنگام رابطه جنسی کمک می‌کند. پتاسیم همچنین خلق و خو را بهبود می‌بخشد. مطالعات نشان داده است که این عنصر میزان ابتلا به افسردگی را کاهش می‌دهد. هر چه فرد احساس شادی و شادابی بیشتری داشته باشد، به میزان بیشتری از رابطه جنسی خود لذت خواهد برد و میل جنسی او افزایش می‌یابد.

در لیدی لی بخوانید؛ خواص ویتامین E برای پوست 

 

ماهی‌های چرب مناسب برای افزایش میل جنسی

ماهی‌های چرب نظیر سالمون، ساردین و تن سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. امگا ۳ یکی از بهترین مادّه‌هایی است که به بهبود قوا و میل جنسی کمک می‌کند. این مادّه نه تنها برای قلب مفید است بلکه سطح ترشح دوپامین را نیز در مغز افزایش می‌دهد. دوپامین جریان و گردش خون را بهبود می‌بخشد و به ارضای بهتر کمک می‌کند. علاوه بر این، دوپامین کمک می‌کند که فرد آرامش بیشتری داشته باشد و ارتباط بهتری با شریک زندگی خود برقرار کند. به این ترتیب سکس را به فعالیتی جذاب برای طرفین تبدیل می‌کند.
 

 

قهوه افزایش دهنده میل جنسی

قهوه یکی از بهترین خوردنی های مناسب برای افزایش میل جنسی است. تحقیقات نشان داده که قهوه خلق و خوی زنان و میل آن‌ها به رابطه جنسی را افزایش می‌دهد. کافئین موجود در این مادّه غذایی باعث بهبود خون رسانی به تمامی اعضای بدن می‌شود و با ایجاد آرامش در بدن، رابطه جنسی را بهبود می‌بخشد.

 

انواع استیک و برگر برای افزایش میل جنسی

اگر به خاطر نداشتن میل جنسی خودتان را سرزنش می‌کنید، به یاد داشته باشید که خیلی از افراد مانند شما هستند و به ایجاد رابطه جنسی تمایلی ندارند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که زوجین داشتن رابطه جنسی با یکدیگر را قطع می‌کنند استرس و خستگی است. اما گاهی نیز دلایل بیولوژیک علت این عدم تمایل استو برای مثال، یکی از علت‌های خستگی زنان فقر آهن است. نداشتن میزان کافی آهن در بدن، انرژی را کاهش می‌دهد و در نتیجه تمایل به سکس و احساس نیاز جنسی کاهش می‌یابد. فقر آهن مشکلی رایج است و از نتایج آن می‌توان به خستگی، ضعف و حساسیت و زودرنجی اشاره کرد. گوشت قرمز سرشار از آهن است و به همین استیک و برگر غذاهایی هستند که به رفع مشکل فقر آهن و در پی آن عدم نیاز به رابطه جنسی کمک می‌کنند.
 

 

آب انار افزایش دهنده میل جنسی

پژوهشی که اخیراً انجام و نتایج آن در مجله بین‌المللی پژوهش مهم (the International Journal of Impotence Research) چاپ شده است، نشان می‌دهد که آب انار تاثیر مثبتی بر روی اختلال نعوظ و فعالیت جنسی مردان دارد. این آب میوه به دلیل داشتن مقدار بالای آنتی اکسیدان، جریان خون را افزایش می‌دهد و به این ترتیب باعث افزایش میل جنسی می‌شود.
 
بیشتر بدانید؛ خواص آب برنج برای پوست شگفت انگیز است!

 

هندوانه و افزایش میل جنسی

هندوانه حتی نسبت به گوجه فرنگی میزان بیشتری لیکوپن دارد. لیکوپن مادّه‌ای است که می‌توان آن را از نظر توانایی افزایش میل جنسی با ویاگرا مقایسه کرد. این مادّه رگ‌های خونی را تسکین می‌بخشد و باعث بهبود گردش خون در بدن می‌شود.
 

 

انواع مغزها مناسب برای افزایش میل جنسی

پسته، بادام‌زمینی و گردو مغزیاتی هستند که حاوی آمینو اسید ال-آرژینین می‌باشند که یکی از عناصر سازنده نیتریک اکسید است به همین دلیل جزء خوردنی های مناسب برای افزایش میل جنسی محسوب میشوند.. نیتریک اکسید گازی طبیعی است که به مردان کمک می‌کند تا دیرتر ارضا شوند. علاوه بر این، مغزیات حاوی چربی‌های مفید می‌باشند که به کاهش کلسترول خون کمک می‌کند. هر چه میزان کلسترول در بدن کمتر باشد، خون بهتر در بدن جریان پیدا می‌کند و به اندام تناسلی می‌رسد و کمک می‌کند که رابطه طولانی‌تر و لذت بخش‌تری داشته باشید.
 

 

سیر افزایش میل جنسی

به گفته تاریخ‌شناسان، مصریان باستان از سیر برای افزایش میل جنسی خود استفاده می‌کردند. اگر چه آن‌ها علم روز ما را نداشتند تا این قابلیت سیر را تایید کند، اما در مورد این عملکرد سیر اطمینان داشتند. محققان امروز تایید کرده‌اند که مصرف سیر مانع از تشکیل رسوبات جدید چربی، که نانو پلاک نام دارند، در دیواره های عروقی می‌شود. این امر در مورد رگ‌ها و شریان‌های آلت تناسلی نیز صادق است. با مصرف سیر قلب و عروق سالم می‌ماند و رابطه و میل جنسی نیز بهبود می‌یابد.
 

 

جوی دو سر مناسب برای افزایش میل جنسی

جوی دو سر منبع غنی از ال-آرژینین است. ال-آرژینین آمینو اسیدی است که معمولاً در درمان اختلالات جنسی استفاده می‌شود. علاوه بر این، غلات کامل مانند جوی دو سر به کاهش سطح کلسترول کمک می‌کند. میزان بالای کلسترول در بدن باعث تصلب شراین می‌شود که رگ‌های خونی را باریک و بسته می‌کند و در نتیجه خون به سختی در بدن حرکت می‌کند. این بیماری علاوه بر ایجاد مشکل برای قلب، در ناحیه ژنیتال نیز مشکل ایجاد می‌کند و مانع از حرکت خون در این ناحیه می‌شود. هر چه میزان کلسترول کمتر باشد، میل جنسی بیشتر خواهد بود. این ماده خاصیت های شگفت انگیز زیادی دارد. با خواص جودوسر برای پوست و مو نیز آشنا شوید. 

 

انجیر و افزایش میل جنسی

انجیر دارای مقدار زیادی اسیدهای امینه است که میل جنسی را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. در طب سنتی از انجیر به عنوان داروی تقویت کننده قوای جنسی و جزء خوردنی های مناسب برای افزایش میل جنسی نام برده شده است.
 

 

کرفس افزایش دهنده میل جنسی

مصرف کرفس در مردان موجب آزاد شدن هورمونی در عرق و بوی بدن آ‌ن‌ها می‌شود که زنان را به خود جذب می‌کند و این امر باعث بالا رفتن میل جنسی در هر دو طرف می‌شود.
 

 

تخم مرغ و افزایش میل جنسی

تخم مرغ سرشار از ویتامین‌های B5 و B6 است . این ویتامین‌ها به کنترل استرس کمک می‌کند و موجب تعادل هورمونی در بدن می‌شود. این مادّه مغذی برای تقویت قوای جنسی بسیار مفید است.
 

 

زعفران برای بالابردن میل جنسی

زعفران ادویه‌ای با طعم و عطر بسیار دلچسب است که خواص بسیاری از جمله خاصیت ضد افسردگی، شادی‌آور، کاهش دهنده استرس و تقویت کننده قوای جنسی را دارد.
 

 

توت فرنگی مناسب برای افزایش میل جنسی

توت فرنگی میوه‌ای است که سرشار از آنتی آکسیدان و ویتامین C می‌باشد. این میوه خوش طعم به دلیل بهبود گردش خون در بدن برای ارتقاء عملکرد جنسی هم در مردان و هم در زنان بسیار مفید است. علاوه بر این، توت‌فرنگی به بهبود تولید اسپرم در مردان کمک می‌کند.
 

 

مصرف عسل برای تقویت قوای جنسی

عسل به دلیل داشتن ویتامین B، باعث تولید هورمون تستوسترون در مردان شده و سلامت جنسی و قوای جنسی آن‌ها را تقویت می‌کند.