نحوه آرایش چشم با پلک افتاده

وقتی نوبت به آرایش چشم ها میرسد، شکل پلک ها عامل مهمی است که باید به ان توجه کرد. درواقع همه فرم چشم ها با رعایت چند نکته و ترفند میتوانند زیبا شوند چه ساختار گرد، بادامی، کشیده و یا پلک افتاده داشته باشید. در این مطلب به نحوه آرایش چشم با پلک افتاده میپردازیم تا ببینیم چگونه میتوان با رعایت برخی اصول، زیبایی چشم ها را بیشتر کرد.

 

منظور از پلک افتاده چیست؟

 

 چشم با پلک افتاده

 

اگر پوست تان از استخوان ابرو در بالای خط مژه به سمت پایین جمع میشود، احتمالا دارای پلک های افتاده و یا بعبارتی چشمانی کلاه دار هستید. همین موضوع باعث میشود که پلک بالایی شما کوچکتر بنظر برسد. پلک افتاده میتواند ژنتیکی باشد و یا با افزایش سن بوجود بیاید. منظور از افتادگی پلک در اینجا، یک عارضه و یا مشکل نیست بلکه یک ویژگی ارثی و طبیعی است. این فرم چشم ها جذابیت خاص خود را دارند. افراد معروفی مثل تیلور سوئیفت، تام کروز و برد پیت نیز دارای چشم هایی با پلک های افتاده هستند.

 

نکات جهت آرایش چشم با پلک های افتاده

هر فرم چشمی میتواند با آرایش زیباتر شود. بنابراین این نکات را بعنوان تغییرات کوچکی برای کمک به افزایش جذابیت چشم ها با پلک افتاده در نظر بگیرید زیرا چشم های مختلف به کارهای متفاوتی برای ایجاد ظاهری جذاب نیاز دارند. این نکات برای چشم ها با پلک افتاده عبارتند از:

۱. از پرایمر استفاده کنید

پلک های افتاده براحتی منجر به پخش شدن آرایش چشم میشوند. بنابراین توصیه میکنیم که برای جلوگیری از این کار، حتما قبل از ارایش چشم ها، از پرایمر استفاده کنید.

۲. از ترفند کات کریس استفاده کنید

با استفاده از این ترفند در کشیدن سایه بر روی پلک هایتان میتوانید این توهم را ایجاد کنید که یک پلک بیشتر و یک استخوان ابروی جداگانه دارید. دلیلش این است که در این روش از سایه برای ایجاد کنتراست استفاده میکنید. در این مدل پس از اعمال سایه روشن مات یا براق بر روی تمام پلک، با یک سایه مات کمی تیره تر در قسمت چین چشم آنرا کانتور کنید و تا سمت استخوان ابرو پیش بروید.

۳. در ابتدا از سایه مات استفاده کنید

رنگ های مات برای ایجاد عمق در چشم ها عالی هستند بنابراین برای پایه سایه خود ابتدا از رنگ های مات استفاده کنید.

۴. مژه ها را فر کنید

برای هر فرم چشمی لازم است تا قبل از زدن ریمل مژه ها را فر کند. حتی اگر آرایش نمیکنید هم فشار ملایم با فر مژه میتواند به باز کردن چشم ها کمک کند و شما را کاملا بیدار نشان دهد. بخصوص اگر پلک های افتاده شما حالتی رو به پایین داشته باشد این کار بسیار مفید است زیرا در چنین حالتی مژه های تمایل به افتادگی دارند.

۵. از ریمل های ضد لک و یا ضد آب استفاده کنید

از آنجایی که در پلک های افتاده استخوان ابرو به خط مژه نزدیک است بسیاری از افرادی که پلک های افتاده دارند تا انتهای روز ریمل را به استخوان ابرو خود منتقل میکنند. به همین دلیل استفاده از ریملی که روی مژه خشک شده و پخش نشود ضروری است. اگر هم نگران پاک کردن آن هستید، لازم است بدانید که روش هایی وجود دارد که براحتی میتوانید با استفاده از آنها و بدون آسیب به مژه ها آنهارا پاک کنید.

۶. خط چشم خود را (عمدا) کمی پخش کنید

از یک برس مدادی برای کمی لک کردن و پخش کردن خط چشم تان استفاده کنید. بنابراین یک لایه منسجم در قسمت ابتدایی پلک شما ایجاد میشود. این تکنیک نه تنها چشم ها را بزرگ تر و کشیده تر نشان میدهد بلکه به پرتر دیده شدن مژه ها نیز کمک میکند. توجه داشته باشید که از پخش شدن مواد خط چشم به داخل چشم ها جلوگیری کنید زیرا میتواند منجر به ایجاد حساسیت چشمی شود.

۷. استفاده از مداد سفید برای قسمت داخلی چشم

برای بزرگ تر و روشن تر دیده شدن چشم ها از یک مداد سفید برای رنگ کردن قسمت داخلی چشم (محل رویش مژه های پایین) استفاده کنید.

۸. در طول مدت آرایش مستقیما به آینه نگاه کنید

چه در حال استفاده از سایه باشید و یا در حال کشیدن خط چشم، باید چشمان خود را باز نگه دارید و مستقیما به آینه نگاه کنید. وقتی روی پلک های بسته آرایش میکنید پس از باز کردن چشم ها، آرایش میتواند کلاهگ پلک را لکه دار کند و یا ممکن است سایه و خط چشم را به گونه ای استفاده کرده باشید که چشم هایتان پس از باز کردن کوچکتر بنظر برسد.

۹. از ترفند خط چشم بال دار استفاده کنید

از اخرین مژه یک خط نازک بکشید و تا نزدیکی های دم ابرو بالا بروید. از همان نقطه به شکل یک بال به سمت مژه برگردید. داخل آنرا پر کنید. خط نازکی بر روی قسمت بالایی پلک تان نیز بکشید. دقت کنید که حتما از خط چشم های ضد آب استفاده کنید که پس از باز کردن چشم ها، پخش نشود. پس از کشیدن این مدل خط چشم، چشمان تان را که بطور کامل باز کنید شبیه به یک خط چشم گربه ای معمولی با نوکی تیز و صاف است.

۱۰. برای لیفت کردن چشم ها از کانسیلر استفاده کنید

این کار مخصوصا برای افرادی با پلک های افتاده بسیار ضروری است و تاثیر زیادی دارد. از گوشه های بیرونی چشمان تان شروع کنید و روی پلک را با کانسیلر بپوشانید در آخر نیز میتوانید کانسیلر را با کرم پودرتان ترکیب کنید. این کار باعث درشت تر و بازتر دیده شدن چشم ها میشود. برای داشتن یک کانسیلر خوب میتوانید به سراغ انواع کانسیلر فلورمار بروید.

۱۱. از هایلاتیر فقط برای قوس زیر ابرو استفاده کنید

کل استخوان ابروی خود را هایلایت نکنید این کار باعث میشود که پلک تان بسیار پف کرده و آویزان بنظر برسد. بنابراین فقط قسمت بالای پلک و زیر قوس ابرو را هایلایت کنید.

۱۲. از ابزار مناسب استفاده کنید

از یک برس صاف برای سایه، یک برس مدادی برای گوشه های داخلی و یک برس کرکی برای فید کردن استفاده کنید.

 

نحوه ایجاد سایه اسموکی (دودی) بر روی پلک های افتاده

۱- بعد از پرایمر، با چشمان باز شروع به زدن سایه کنید. سایه را کمی بالاتر از خط چین پلک تان بزنید.
۲- با استفاده از یک براش صاف، رنگ روشنی را بر روی پلک خود بمالید. برش مسطح به شما کمک میکند تا خط چین را به درستی تعریف کنید.
۳- با استفاده از یک براش، روشن ترین رنگ پالت سایه تان را انتخاب کنید و به گوشه های داخلی چشم ها بزنید.
۴- این رنگ ها را باهم ترکیب کنید تا جایی که مرزی برای جدا سازی آنها باقی نماند. این کار را به سمت بالا انجام دهید تا چشم هایتان بزرگ تر بنظر برسد.
۵- با استفاده از یک خط چشم مایع ضد اب، خط چشم بال دار خود را بکشید و بعد با مداد مشکی خط چشم روی پلک تان را کمی پخش کنید.
۶- با استفاده از یک برس صاف از تیره ترین سایه خود برای زیر چشم تان استفاده کنید تا جلوه ای دودی به آن بدهید. سپس به سراغ قسمت بالای پلک ها بروید و سایه تیره را اعمال کنید. رنگ تیره در گوشه های خارجی بیشتر بزنید تا آن حالت اسموکی یا دودی ایجاد شود.
۷- با استفاده از یک مداد سفید داخل چشم خود را رنگ کنید تا چشمانی درشت و درخشان داشته باشید.

 

آرایش ابرو مخصوص پلک های افتاده

در نهایت ابروها را فراموش نکنید. افرادی که پلک های افتاده دارند، ابروهایشان بیشتر در معرض توجه قرار دارد. حتما انهارا مرتب کرده و در صورت نیاز با استفاده از مداد ابرو و یا محصولات دیگر آنهارا رنگ کنید. با استفاده از هایلایتر برای قسمت قوس ابروها، میتوانید آنهارا قوس داده و زیباتر نشان بدهید. در آخر از یک ژل یا صابون برای لیفت کردن ابروهایتان که باعث زیباتر شدن آنها میشود، استفاده کنید. یکی از بهترین محصولات برند لوازم آرایشی آناستازیا، محصولات آرایش ابرو آن است که میتوانید از آنها نیز بهره مند شوید.

 

سخن پایانی

چشم ها در هر فرمی که باشند با رعایت نکات و اصول آرایشی مخصوص به خودشان زیباتر خواهند شد. افرادی که بصورت ژنتیکی و یا به سبب افزایش سن دارای پلک های افتاده هستند، میتوانند با رعایت چند اصول ساده، چشم ها را آرایش کنند و ظاهری زیبا بسازند. ما در این مطلب به تعریفی از پلک افتاده و نکاتی برای آرایش چشم ها مخصوص این فرم پرداختیم و در نهایت نحوه ی ایجاد سایه اسموکی بر روی پلک های افتاده را توضیح دادیم.