نکته آرایشی برای بزرگتر نشان دادن چشم های کوچک

وقتی صحبت از ایجاد یک آرایش برجسته و جذاب می شود، چشم ها می توانند در این نوع آرایش مهم و تعیین کننده باشند. گرچه ترندهای زیبایی برای آرایش چشم وجود دارد اما ترندها صرفا نباید تعیین کننده نوع آرایش شما باشند، هر آرایشی با توجه به المان ها ی صورت می تواند تغییراتی داشته باشد تا چهره شما جذاب تر باشد، مهم ترین نکته در آرایش جذابیت شماست.

آرایش چشم درشت آن چیزی است که هرگز از مد نمی افتد، داشتن چشم های درشت و گیرا همیشه جراب بوده است. به لطف جادوی آرایش، این ظاهر دیگر برای کسانی که چشم های بادامی درشت دارند ، اختصاص ندارد و هر شخصی با هر نوع چشمی می تواند این نوع آرایش را داشته باشد. با چند تغییر در روتین آرایش شما، هر کسی می تواند بدون توجه به فرم طبیعی چشم خودش، ظاهری بزرگتر و درخشان تر داشته باشد. در ادامه چندین نکته برای داشتن چشمانی درشت تر را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

 

 

– چشمان خود را برجسته کنید

استفاده از هایلایتر در آرایش باعث برجسته تر شدن کل صورت و قسمت های مورد نظر شما مثل چشمان شما خواهد شد،  آرایش با هایلایتر نه تنها برای بارز کردن ویژگی های شما ضروری است، بلکه معجزه می کند تا به شما کمک کند چشمانی با جلوه ایی باز داشته باشید. یک هایلایتر مانند پودر هایلایت کننده L’Oréal Paris  را روی استخوان ابرو، گوشه های داخلی چشم و مرکز پلک هایتان بمالید تا پشت پلک بلندتر و بزرگتری به شما بدهد، تا بتوانید بیشتر روی چشمانتان مانوور بدهید.ابروهای پشبیده به چشم ، چشمان را کوچک تر نشان می دهد.

چشمان خود را برجسته کنید

 

– به ابروهایتان شکل بدهید

ابروها در واقع قسمتی از صورت شما هستند که به صورت و چشمان شما قاب می دهند همچنین علاوه بر صورت چشمان شما را هم مشخص تر می کنند، ابروهای زیباتر باعث می شود تا چشمان باز تر و جذاب تری داشته باشید، سعی کنید با استفاده از ریمل ابرو یا مداد ابرو ابروهایتان را بلند تر و کمانی تر کنید ابروهای کوتاه چشمان را کوچک تر نشان می دهد . همچنین با استفاده از ژل ابرو ضد آب شکل ابروهایتان را برای تمام طول روز فیکس کنید. سپس از برس زاویه دار برای طرح و مشخص کردن شکل ابروهای خود استفاده کنید.

- به ابروهایتان شکل بدهید

 

 

– حلقه های تیره چشمانتان را پنهان کنید

کانسیلر یکی از لوازم های آرایش ضروری در بین بقیه لوازم های آرایش به حساب می آید، کانسیلر معجزه ایی برای رفع تیرگی و گودی زیر چشم می باشد چرا که گودی زیر چشم باع کوچک نشان داده شدن چشم و صد البته از بین بردن جذابیت چشم و صورت می شود، هیچ کس از چهره خسته و با گودی زیر چشم لذت نمیبرد ، و حتما باید علت و درمان گودی چشم انتان را جدی بگیرید با انتخاب یک کانسیلر خوب و با کیفیت و همچنین مناسب رنگ پوستتان حلقه های زیر چشمتان را محو کنید ، حتما قبل از استفاده از کانسیلر ، ۵ دقیقه قبل از کرم های دور چشم استفاده کنید تا پوست زیر چشمتان آمادگی جذب کانسیلر را داشته باشد و کانسیلر به خوبی روی پوستتان بنشیند.

انتخاب کانسیلر مناسب رنگ پوست شما باعث جذابیت آرایش چشمان شما خواهد شد اگر پوستی با تناژ گرم و سبزه دارید از کانسیلر های سفیذ استفاده نکنید چراکه سیاهی و گودی زیر چشمانتان را چند برابر خواهد کرد ، اگر پوست سفیدی دارید هم از کانسیلر های تیره تر استفاده نکنید.

- حلقه های تیره چشمانتان را پنهان کنید

 

– خط چشم گوشه دار بزنید

خط چشم کلاسیک بالدار برای ایجاد توهم چشم های بزرگتر عالی است. از انواع خط چشم های مات ضد آب موجود در بازار استفاده کنید و خط چشم بالدار خود را با خطوط نازک کوچک بسازید. هنگامی که به لبه بیرونی چشمان خود رسیدید، یک تلنگر کوچک ایجاد کنید که به سمت بالا و بیرون کشیده می شود، خط چشمتان را از وقتی که از گوشه داخلی چشمتان میکشید با خط نازک شروع کنید و به هیچ وجه کلفت نکشید و هنگامی که به گوشه خارجی چشمتان رسیدید خط چشمتان را با فشار دادن بیشتر خط چشم کلفت تر کنید.

خط چشم گوشه دار بزنید

 

– برای خط چشم کشیدن از خطوط راهنمایی استفاده کنید

یکی از روش هایی که باعث می شود تا خط چشم زیباتری بکشید استفاده از نقاط و خطوط راهنمایی هست، به عنوان مثال برای قسمتی از خط چشمتان که قرار هست گربه ایی و به سمت بالا کشیده شود از نقطه چین هایی با مداد سفیذ یا همان مداد مشکی استفاده کنید، اگر از مداد سفید استفاده کنید پاک کردن آن در صورت اشتباه راحت تر خواهد بود، شیب خط چشمتان را با استفاده از چسب های بینی با یکدیگر متقارن کنید(به صورت ضربدری)

 

 

– همیشه از فر مژه استفاده کنید

 استفاده از فر مژه یکی از بهترین راه ها برای برجسته کردن چشمان شماست. فر مژه را ، به آرامی در پایه مژه های خود محکم کنید و به آرامی فشار دهید برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید به مقدار خیلی کم فر مژه را گرم کنید تا میزان حالت دهی و ماندگاری فر مژه بیشتر شود.

برای گرم کردن فر مژه از آب گرم می توانید استفاده کنید چند ثانیه یا در حد یک دقیقه با کمپرس آب گرم فر مژه تان را گرم کنید، فقط قبل از استفاده گرمی فر مژه را با پشت دستتان تست کنید.

نکته:

فر مژه را دقیقا به انتهای رویش مژه هایتان بپسبانید و از آنجا مزه هایتان را فر کنید تا در مراحل بعد چشمان درشت تری داشته باشید.

 

 

– گوشه بیرونی چشمانتان را مشخص تر و کشیده تر کنید

همان طور که کانتورینگ صورت و مشخص کردن گونه ها در زیبایی چشم ها تاثیر بسیار زیادی دارد، کانتورینگ چشمان شما هم در زیبایی چشمان شما بسیار موثر هستند، با استفاده از یک سایه تیره و در تناژ رنگی مورد نظرتان (می تواند بستگی به رنگ لباس یا شال شما داشته باشد) گوشه بیرونی چشم و پلکتان را به سمت بیرون مشخص تر و کشیده تر کنید، بهتر است این سایه کم کم به سمت بالا و گوشه ابروهایتان متمایل شود ، سایه ایی که برای گوشه بیرونی چشمتان استفاده می کنید باید از قسمتی که قسمت پهن خط چشم شما شروع می شود شروع شود و کمی بیشتر از انتهای خط چشمتان ادامه داشته باشد تا به انتهای کمان ابرو برسد.

نکته:

با توجه به نوع آرایشی که می خواهید داشته باشید به عنوان مثال آرایش شما برای مراسم عروسی یا فقط یک پیاده روی ساده با دوستان باشد، تیرگی این سایه می تواند کمتر یا بیشتر باشد ، انتخاب باشماست .

گوشه بیرونی چشمانتان را مشخص تر و کشیده تر کنید

 

– خط چشم رنگی برای داخل چشمانتان استفاده کنید

در برخی موارد خط چشم تیره در واقع می تواند چشمان شما را کوچکتر نشان دهد، بنابراین سایه مشکی را با رنگ روشن تر تغییر دهید. استفاده از یک خط چشم رنگی مانند خط پشم سفید برای داخل چشمانتان در نظر بگیرید تا چشمانتان را باز تر و بزرگ تر کند اگر رنگ سفید را دوست ندارید می توانید از رنگ های روشن دیگر متناسب با رنگ لباس یا رنگ چشمانتان استفاده کنید به عنوان مثال اگر چشمان سبز یا آبی دارید خط چشم هم رنگ چشمانتان برای کشیدن داخل چشم(منظور داخل پلک پایین) بسیار زیباتر خواهد شد، اگر چشمان مشکی دارید از رنگ سفید یا آبی استفاده کنید. بی مش

 

 

– روی مژه های داخلی ریمل نزنید

ریمل به چشمان شما کمک می کند تا برجسته و بزرگتر شوند، که هدف شماره یک چشم های کوچک است. اما قبل از اینکه شروع به رنگ کردن و ریکل زدن مژه های خود کنید، ما یک تغییر کوچک در تکنیک  ریمل زدن را به شما توصیه می کنیم. سعی کنید مژه‌های خود را با ریمل های بلند کننده بپوشانید اما این فرمول را روی دو سوم بیرونی مژه‌هایتان متمرکز کنید تا چشم‌هایتان بسته به نظر نرسد، بیشترین حجم ریمل را به گوشه های بیرونی و به سمت بالا استفاده کنید، سعی کنید بیشتر ریمل را از پشت مژه ها بزنید تا داخل چشمتان این باعث می شود تا چشمان باز تری داشته باشید

 

 

-مژه مصنوعی را امتحان کنید

مژه های مصنوعی به دلیل اینکه از نظر طولی می توانند بلندتر هم کار گذاشته شوند ، به شما چشمان درشت تری خواهند داد ، سعی کنید هنگام انتخاب مژه های مصنوعی برای کاشت یا موقت فرقی ندارد، ولی حتما مژه ها را بلندتر از پلک هایتان انتخاب کنید.

نکته:

انتخاب مژه ها بلند تر از خط مژه و پلک بسیار کارآمد می باشد اما مراقب باشید این بلندی خیلی مشخص و زیاد از حد نباشد که نتیجه بالعکس خواهد داد.

پیدا کردن مدل مناسبی که فرم چشم شما را تکمیل می کند در مژه مصنوعی نکته ایی ضروری است، مژه مصنوعی شما باید فرمی رو به بالا یا به اصطلاح فر و همچنین گربه ایی داشته باشد تا چشمانتان را گوشه دار و کشیده نشان دهد.

به هیچ وجه از مژه مصنوعی بیش از اندازه پر استفاده نکنید چرا که چشمانتان را کوچک تر نشان خواهد داد.

 

مژه مصنوعی را امتحان کنید

 

– سایه چشم را به خط مژه پایینی خود بزنید

اگر از مژه مصنوعی بلند تر از خط مژه طبیعی خودتان استفاده کرده اید حتما از سایه و یا خط چشم نازک برای پیوند دادن ادامه چشم با خط مژه مصنوعی استفاده کنید تا طبیعی تر به نظر برسد، می توانید با استفاده از سایه چشم انتهای مژه های پایین تان را به انتهای مژه پلک بالا برسانید تا چشمانی درشت تر داشته باشید

برای استفاده از این تکنیک می توانید هم از خط چشم های گربه ایی به هم پیوسته و هم از خط چشم هایی که به مدل زلیخا معروف هستند استفاده کنید.