کاشت ناخن و در کل خدمات مرتبط با ناخن در سالهای اخیر محبوبیت بسیار زیادی در بین خانمها داشته است. از این رو میتوان به آن بعنوان یک منبع درآمد هم نگاه کرد. اگر میخواهید در این لاین آرایشی مشغول به کار شوید بهتر است از چک لیست لوازم مورد نیاز مطلع باشید. ما در این مقاله به لوازم موردنیاز برای کاشت ناخن و ناخن کاران پرداخته ایم.

 

لیست وسایل کاشت ناخن

کاشت ناخن انواع مختلفی دارد که ما در اینجا بطور جداگانه راجع به آنها صحبت خواهیم کرد. ولی بطور کلی برای کاشت ناخن و کارهای مانیکور ناخن و پدیکور یک سری لوازم جانبی هم نیاز است. در ادامه به معرفی لوازم جانبی و کلی مخصوص ناخن کاران میپردازیم و بعد به سراغ ابزار انواع کاشت ناخن میرویم:

۱. ناخن گیر

یکی از لوازم موردنیاز برای کاشت ناخن، ناخن گیر است. بدون داشتن ناخن گیر کار نمیتوانید شروع به کار مانیکور بر روی ناخن ها کنید. یک تکنسین ناخن حرفه ای به چند نوع ناخن گیر نیاز دارد:
 
• ناخن گیر معمولی: داشتن ناخن گیر معمولی برای مشتریانی که ناخن های اکلیریک ندارند، مناسب است.
• ناخن گیر لبه دار: ناخن گیرهای معمولی به اندازه کافی قوی نیستند که بتوانند ناخم های اکلیریک مشتری را بگیرند. ناخن گیرهای لبه دار این امکان را به شما میدهند که بتوانید به ناخن های اکلیریک فرم بدهید، مثلا لبه های صاف و یا گرد ایجاد کنید.
 
• ناخن گیر مخصوص ناخن های پا: شاید فکر میکنید که میتوان با استفاده از ناخن گیرهای معمولی نیز ناخن های پا را گرفت. ولی خودتان متوجه خواهید شد که این ناخن گیرها به قدر کافی برای گرفتن ناخن های پا قوی نیستند. بنابراین داشتن این نوع ناخن گیر به هنگام پدیکور گزینه مناسبی است.
 

 

۲. کیت ناخن اکلیریک

ناخن های اکلیریک یکی از درخواست های محبوب مشتریان است و شما بعنوان یک ناخن کار باید دارای کیت مخصوص ناخن های اکلیریک باشید. یک کیت کامل لوازم اکلیریک باید شامل موارد زیر باشد:
• پودر اکلیریک
• مایع اکلیریک
• داپن دیش (فنجان شیشه ای)
• براش
 

 

۳. پاک کننده لاک ناخن

پاک کننده های لاک ناخن یکی از لوازم موردنیاز برای کاشت ناخن هستند. حتما از پاک کننده ای استفاده کنید که حاوی مرطوب کننده باشد تا از خشکی پوست اطراف ناخن و خود ناخن جلوگیری گند.
 

 

۴. صابون دست

اگرچه بسیاری از ناخن کاران، استفاده از هرنوع صابون آنتی باکتریال را ترجیح میدهند ولی بهتر است از صابونی استفاده کنید که علاوه بر تمیز کردن دارای خاصیت نرم کنندگی نیز باشد. صابون های آنتی باکتریال دست ها را خشک میکنند. استفاده از صابون دستی که دارای نرم کننده است به نرم شدن ناخن ها و همچنین بستر آنها کمک میکند.
 

 

۵. کاسه مانیکور

یک کاسه مانیکور گزینه خوبی است که بتوان به هنگام ضرورت برای خیساندن ناخن ها از آنها استفاده کرد. هرچند که یک کاسه کوچک معمولی هم میتواند این کار را انجام دهد ولی کاسه های مخصوص مانیکور بطور خاص برای قرار دادن دست ها در آن، طراحی شده اند.

 

۶. مرطوب کننده

یکی از مواردی که مشتریان به هنگام مانیکور یا پدیکور به دنبال آن هستند، مرطوب کننده است. بنابراین داشتن یک مرطوب کننده باکیفیت را از قلم نیندازید. این موضوع مخصوصا برای افرادی که پوست خشکی دارند حائز اهمیت است.

 

۷. کیت سوهان ناخن

داشتن یک کیت سوهان ناخن خوب، کارتان را بسیار راحت میکند. کیتی همراه با انواع سوهان ها مثل سوهانی با لبه های تیز و یا صاف میتواند به شما در از بین بردن لبه های ناهموار ناخن های اکلیریک و یا ناخن های شکسته کمک کند. علاوه بر این ها شما میتوانید با استفاده از یک سوهان براحتی لاک های سرسخت را پاک کنید.
 

۸. بافر ناخن

بافرهای ناخن در ۴ سطح مختلف ساخته میشوند که هرکدام برای سوهان کردن، صاف کردن، جلا دادن و براق کردن ناخن ها طراحی شده اند. بافرها از جنس اسفنج هستند
به همین دلیل استفاده از آنها از سوهان های دستی راحتر است.

 

۹. چسب ناخن

در برخی مواقع برای به جای مخلوط کردن پودر اکلیریک و مایع برای ترمیم ناخن اکلیریک، میتوان از چسب ناخن استفاده کرد. استفاده از چسب ناخن برای ترمیم ناخن اکلیریک راحتر و آسانتر است. با این حال اگر ناخن های اکلیریک مشتری تان بسیار خشک و خشن هستند میتوانید از پودر و مایع اکلیریک استفاده کنید.
 
بخوانید؛ آیا حمل لوازم آرایشی به داخل هواپیما امکان پذیر است؟

 

۱۰. لایه بردار کوتیکول

بدون از بین بردن پوست های خشن و بعبارتی زره های پوستی اطراف ناخن، نمیتوانید مانیکور خوبی را ارائه دهید. لایه بردار کوتیکول یک ابزار عالی است که به حذف پوست های خشک و خشن کمک میکند بدون اینکه دردی ایجاد کند.

۱۱. کوتیکول نیپر

این هم ابزاری است که میتوان با آن کوتیکول های اطراف ناخن را از بین برد. ولی پیشنهاد ما این است که برای هر مانیکوری از این ابزار استفاده نکنید زیرا میتواند منجر به عفونت و خونریزی پوست اطراف ناخن شود.

 

۱۲. باند اید ناخن – Bond Aid

Bond Aid یک ماده شیمیایی است که قبل از اینکه از چسب ناخن و یا پودر اکلیریک استفاده شود، آنرا روی ناخن معمولی میمالند. همچنین این ماده قبل از استفاده از ناخن های اکلیریک به تعادل سطح pH ناخن ها کمک میکند.
 

 

۱۷- روکش ناخن

شما نمیتوانید مانیکورتان را بدون پوشش ناخن ها در آخر کار، کامل کنید. استفاده از روکش روی ناخن ها، از آنها محافظت میکند و باعث میشود که تا قرار بعدی ناخن های مشتری مرتب و بدون آسیب بماند.
 

 

۱۸- حوله

با استفاده از حوله میتوانید پس از پایان کار، مواد شیمیایی موجود بر روی دستان مشتری را پاک کنید. همچنین میتوانید از آنها برای تمیز کردن براش های خود نیز استفاده کنید. اگرچه که برخی متخصصین ناخن از حوله های مخصوص و نرم مناسب این کار استفاده میکنند، ولی برخی نیز به سادگی دستمال های کاغذی را به این هدف مورد استفاده قرار میدهند.
 

 

۱۹- جداکننده انگشتان پا

جداکننده انگشتان پا یکی از لوازم ضروری برای پدیکور است. با استفاده از این جداکننده ها میتوانید بدون کثیف کاری و راحت، ناخن های پا را لاک بزنید.

۲۰- سوهان پا

سوهان پا ، به از بین بردن پینه های پا کمک میکند. این نوع سوهان با سوهان هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم متفاوت است. در دو سطح زبر و کمی صاف طراحی شده است که میتوان از آنها برای صاف کردن نواحی ناهموار پا استفاده کرد.

 

۲۱- روپوش

استفاده از یک روپوش میتواند از آلوده شدن لباس های تان توسط مواد شیمیایی جلوگیری کند.

 

۲۲- جعبه و یا کیف ابزار

تعداد لوازم یک ناخن کار زیاد است. برای مراقبت از آنها و منظم بودن میز کارتان، حتما از یک جعبه و یا کیف استفاده کنید. با این کار نه تنها به مرتب بودن خود کمک کرده اید بلکه به هنگام نیاز به ابزارها و لوازم تان میتوانید براحتی آنهارا پیدا کنید.

بیشتر بدانید؛ همه چیز درباره کاشت و اکستنشن مژه 

 

لوازم موردنیاز برای کاشت ناخن با پودر

در اینجا به چک لیست وسایل موردنیاز برای کاشت ناخن با پودر میپردازیم؛

 

۱. ضدعفونی کننده ناخن/ضدقارچ

پاک کننده ها و یا ضدعفونی کننده های ناخن با نیل پالیشرها فرق دارند. ضدعفونی کننده ناخن به تمیز نگه داشتن ناخن ها و همچنین بستر آنها کمک میکند و از عفونت نیز جلوگیری میکند. همچنین ضدعفونی کننده ها به ناخن های اکلیریک کمک میکنند که بهتر به ناخن طبیعی بچسبند.

 

۲. پرایمر کاشت ناخن

پرایمر محلولی است که دارای خاصیت چسبندگی است. درواقع از این محلول جهت چسبیدن مواد کاشت به سطح ناخن استفاده میشود. ۳ نوع پرایمر ناخن وجود دارد؛ اسیدی – اسید متوسط – غیر اسیدی. هرچقدر میزان اسید بیشتر باشد همانقدر چسبندگی بهتر انجام میشود و اصطلاح هوا بین ناخن و مواد کاشت نمیرود. و البته اسیدی بودن منجر به سوزش نیز میشود.

 

۳. پودر کاشت ناخن

برای ساخت مواد ناخن به پودر کاشت ناخن نیاز است . مواد کاشت از ترکیب پودر و محلول لیکوئید به دست می آید. این مواد در رنگهای مختلفی وجود دارد؛ هلویی، صورتی، سفید و شفاف.

 

۴. لیکوئید کاشت ناخن

همانطور که گفتیم برای ساخت مواد ناخن کاشت به محلول لیکوئید نیاز است. کیفیت لیکوئید در کیفیت کاشت ناخن بسیار موثر است. لیکوئیدهایی که کیفیت خوبی ندارند منجر به زردی و شکنندگی ناخن میشوند. تفاوت دیگر لیکوئیدها در سرعت خشک شدن آنهاست. اگر لیکوئیدی انتخاب میکنید که به سرعت خشک میشود در این حالت سرعت کارتان بالا میرود (مناسب برای ناخن کاران حرفه ای) و اگر لیکوئیدتان دیر خشک میشود وقت بیشتری برای فرم دادن به ناخن ها دارید (مناسب برای افردا مبتدی).

 

۵. تاپ کات یا تاپ شاین

از تاپ کات بعنوان یک لایه محافظ بی رنگ و درخشنده استفاده میشود، از تاپ شاین نیز برای استحکام و زیباتر کردن ناخن ها. به این مواد تاپ ژل و یا ژل آخر کار نیز میگویند. از تاپ کات و تاپ شاین بر روی کاشت پودر، کاشت ژله ای و ژلیش ناخن استفاده میشود. ولی دقت کنید که گاها ممکن است تاپ کاتی که مناسب ژلیش است، برای کاشت پودری مناسب نباشد. اگر میخواهید از یک نوع تاپ ژل برای هر سه استفاده کنید به دنبال ماده ای با کیفیت و مناسب که بتواند هر سه کار را پوشش دهد، باشید.
 
 

لوازم موردنیاز برای کاشت ناخن ژله ای

۱- ژل اصلی کاشت

ماده اصلی برای کاشت ناخن ژله ای. در کاشت ناخن ژله ای از لیکوئید استفاده نمیشود . کاشت ناخن ژله ای از کاشت پودری سالم تر است ولی هزینه بالاتری نسبت به آنها نیز دارد.
 
۲- ضدعفونی کننده
در بالا به این مورد اشاره کردیم.
 
۳- باندر ژل
در کاشت ناخن ژله ای از محلولی استفاده میشود که باعث چسبندگی ژل و سطح ناخن میشود که به آن باندر ژل میگویند.
 
۴- تاپ کات یا تاپ شاین
در بالا به آن اشاره کردیم.
 

 

ابزار برقی مورد نیاز برای کاشت ناخن

 

۱- سوهان برقی

سوهان برقی یا میکرومتر جزء اصلی ترین و تقریبا گران ترین ابزارهای کاشت ناخن است. سوهان برقی موجود در بازار اکثرا ساخت چین و کره هستند. برای جلوگیری از هزینه مجدد و آسیب های احتمالی توسط دستگاه های بی کیفیت، از خرید دستگاه های نامرغوب خودداری کنید. از یک سوهان برقی با کیفیت استفاده کنید که بتوانید با حفظ سلامت مشتری، نظر او را نیز به کار خود جلب کنید.
 

 

۲- دستگاه یو وی

از دستگاه یو وی جهت خشک کردن ژل استفاده میشود و میتواند در زمانی حدود ۲ دقیقه تمامی برندهای ژل کاشت و ژلیش ناخن را خشک کند.

 

۳- دستگاه ال ای دی

در این دستگاه از لامپ های ال ای دی برای خشک کردن ژل و لاک ژل استفاده میشود. بسته به قدرت این دستگاه، زمان خشک کردن بین ۵ ثانیه تا ۱ دقیقه است. ایراد این دستگاه این است که تمامی برندهای ژل و لاک ژل را خشک نمیکند.
 

 

۴- دستگاه های ال ای دی – یو وی

در حال حاضر این دستگاه، جدیدترین نوع در بازار است که با بهره گیری از لامپ های اس ام دی میتواند ژل و لاک ژل را در ۵ ثانیه تا یک دقیقه خشک کنید و تفاوتی که با دستگاه ال ای دی دارد این است که تمامی برندها را پوشش میدهد.
 

 

۵- دستگاه لاک خشک کن یا پنکه

هرچند که لاک های ساده با جریان هوا خشک میشوند ولی دستگاه لاک خشک کن و فن میتواند این کار را بوسیله تولید باد سرد (و گاها گرم) در سریع ترین زمان ممکن انجام دهد.
 

 

۶- فن زیر دست

فن زیر دست یک وسیله مکشی است. این فن با قرار گرفتن در زیر دست مشتری میتواند خرده پودر موادی که در هنگام کار در هوا معلق میشوند را جمع کند.
 

 

سخن پایانی

امروز کاشت ناخن جزء بسیاری از لاین های سالن های زیبایی هستند و دلیل آنهم علاقه خانم ها به زیباتر کردن و مراقبت کردن از ناخن هایشان است. درآمد ناخن کاری بعنوان یک شاخه آرایشی خوب است. بنابراین اگر قصد دارید ناخن کار شوید از خواندن چک لیست لوازم موردنیاز برای کاشت ناخن غافل نشوید.