به دلیل پاندمی جهانی کووید ۱۹ بسیار از فستیوال ها ونمایشگاه های زیبایی جهان باید تا اطلاع ثانوی به تاخیر بیفتند، کنسل شوند و یا به یک رویداد مجازی تبدیل شوند. اگرچه باوجود تولید انبود واکسن کم کم تغییراتی در روند این بیماری در حال رخ دادن است و متخصصان سلامت در حال تلاش برای کم کردن اثرات این بحران هستند ولی مراقبت های و پروتکل های بهداشتی همچنان پابرجاست. با این حال خبرها حاکی از این است که برخی فستیوال ها و رویداد های تجاری ممکن است از سال ۲۰۲۱ آماده برگزاری شوند.
در اینجا خلاصه ای از نمایشگاه های زیبایی جهان را در اختیار شما قرار میدهیم. اگر در صنعت زیبایی فعالیت دارید با مطالعه آنها میتوانید در صورت امکان با تولیدکنندگان و صاحبان برند محصولاتی که در این نمایشگا ها حضور دارند ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این حتی اگر در این حوزه فعالیت نمیکنید میتوانید محصولات و ترندهای زیبایی آینده را در آنها مشاهده کنید و اطلاعات جدید بسیار زیادی در این زمینه کسب کنید.

 

۱. میکاپ این نیویورک Makeup in New York

Makeup in New York یک رویداد آرایشی و زیبایی پیشرو در این صنعت است که اینفلوئنسرها، فروشندگان، برندها و جریان سازها را گرد هم جمع میکند.
این افراد و متخصصان زیبایی در این رویداد B2B دور هم جمع میشوند تا محصولات و خدمات خود را به نمایش بگذارند، به روزترین اطلاعات درمورد نوآوری ها و ترندهای جدید را کسب کنند و ایده ای را که به دنبالش بودند را پیدا کنند.
در چنین رویداد هایی فروشندگان مختلف محصولات خود را برای فروش و یا صرفا برای نمایش به همراه خود می آورند. در چنین نمایشگاه هایی متخصصان مربوطه علاوه بر شیوه ها و نکات تجاری که در اختیار شرکت کنندگان قرار میدهند، دانش خود در رابطه با موضوعات زیبایی، نحوه استفاده از محصولات و ابزارها و تکنیک های آرایشگری را نیز به اشتراک میگذارند.
این رویداد در ۲۲ و ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۱ در سالن همایش های Javits نیویورک برگزار شد.

۲. نمایشگاه زیبایی آی بی اس نیویورک IBS New York

International beauty show (IBS) یکی از بزرگترین نمایشگاه های زیبایی جهان در آمریکای شمالی است. در چنین نمایشگاهی مدیران صنایع و متخصصان زیبایی حضور دارند تا محصولات و خدمات زیبایی جدید را مورد ارزیابی قرار دهند.
این رویداد برای کمک به یافتن راه حل های جدید طراحی شده است که میتواند به شما در تغییر دیدگاه شغلی و رشد صنعت تان در زمینه زیبایی کمک کند.
حضور در IBS New York برای افراد مختلف در صنعت زیبایی مثل دانشجویان، متخصصان و کسب و کارها آزاد است. در این نمایشگاه حداقل ۵۰۰ غرفه در زمینه آرایشی و بهداشتی وجود دارد که محصولات خود را به نمایش میگذارند و شما میتوانند با صاحبان آنها صحبت کنید و از تجارب و تخصص آنها بهره مند شوید.
در سال ۲۰۲۱ این رویداد در روز ۲۵ و ۲۶ ژوئن در مرکز همایش های Javits برگزار شد. این رویداد در سال ۲۰۲۲ در روزهای ۱۳ تا ۱۵ مارس در همان مکان برگزار خواهد شد. شما میتوانید بصورت حضوری و یا مجازی در این نمایشگاه شرکت کنید.

۳. نمایشگاه زیبایی کازموپروف Cosmoprof North America Las Vegas

Cosmoprof North America یک رویداد تجاری B2B پیشرو در این صنعت است که توسط North America Beauty Events مدیریت میشود و شامل کنفرانس ها، انجمن ها و جلسات آموزشی است.
این نمایشگاه ۳ روزه یکی از پربارترین نمایشگاه های آمریکا است که متخصصان صنعت زیبایی را گرد هم جمع میکند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، گفتگو داشته باشند و در صورت توافق با یکدیگر همکاری کنند.
Cosmoprof هزاران شرکت کننده و صدها غرفه دار را جذب میکند تا محصولات جدید، کانال های توزیع جدید، راه اندازی برندهای جدید در حوزه زیبایی را به نمایش بگذارد. در این نمایشگاه شما میتوانید با متخصصان حوزه زیبایی که در زمینه بسته بندی و لوازم آرایشی و مراقبتی حرفه ای فعالیت دارند، آشنا شوید.
این رویداد از ۲۹ تا ۳۱ آگوست ۲۰۲۱ در Mandalay Bay Convention Center برگزار شد.
پیشنهاد میکنیم مقاله معروف ترین سالن های آرایشی جهان را نیز بخوانید. 

۴. نمایشگاه زیبایی این کازمتیکز In-cosmetics Global

پس از اینکه در سال ۲۰۲۰ این رویداد که بیش از ۱۸۰۰ ماده اولیه، عطر، تجهیزات آزمایشگاهی و راه حل های نظارت بر صنایع مراقبت شخصی را فراهم میکند، کنسل شد یک رویداد ترکیبی را در ماه اکتبر در بارسلون جایگزین آن کردند. بنابراین In-cosmetics Global هر دو حالت حضوری و مجازی را در اختیار شرکت کنندگان قرار میدهد تا در فضای ایمنی بتواند اطلاعاتش را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

۵. نمایشگاه زیبایی International Salon and Spa Expo

رویداد بین المللی Salon and Spa Expo شامل انواع محصولات و خدمات مراقبت از مو میشود. در این نمایشگاه متخصصان و هنرمندان صنعت آرایش و میکاپ با خلاقیت خود نمونه کارهایی را در مقابل شرکت کنندگان و غرفه داران به نمایش میگذارند.
این نمایشگاه یک روش عالی برای برقراری ارتباط با متخصصان این حوزه و برخی از بهترین و خلاق ترین استعداد های این صنعت است. هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه ارتقای صنعت زیبایی و توانمندسازی اعضا برای ارئه بهترین و زیباترین کارهایشان است.
این نمایشگاه از ۲۹ تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۲ در Long Beach California برگزار میشود.

۶. نمایشگاه زیبایی لوکس پک Luxe Pack New York

Luxe Pack New York در شهر نیویورک برگزار میشود در مقایسه با نمایشگاه ها و رویداد های دیگر به شکل های مختلفی سازماندهی میشود. شما میتوانید طیف گسترده ای از خدمات و محصولات را در رویدادهای دیگر در سراسر دنیا پیدا کنید اما آنچه که این نمایشگاه را از دیگر رویدادها متمایز میکند تاکید آن بر برندهای لوکس آرایشی برای علاقه مندان به این حوزه است.
این رویداد پرطرفدار B2B بزرگترین برندهای لوکس آمریکا را در خود جای میدهد و ترکیبی از لوازم آرایشی، مراقبت از پوست، عطر و مد و خلاصه هر آن چه که مرتبط به این صنعت هست را یکجا ارائه میدهد.
شما میتوانید در این نمایشگاه بزرگ زیبایی که از ۲۷ تا ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱ در مرکز همایش های Javits در نیویورک برگزار میشود، درمورد مواد اولیه، محصولات و تولیدکنندگان لوکس آنها اطلاعات کسب کنید.

۷. نمایشگاه زیبایی بیوتی میدل ایست Beauty Middle East

Beauty Middle East یکی از تاثیرگذارترین و بربازدیدترین رویدادهای صنعت زیبایی است.
این نمایشگاه که بیش از دو دهه است با نام تجاری Beautyworld برگزار میشود، بستری برای تبادل اطلاعات در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی فراهم میکند.
این نمایشگاه ۳ روزه یکی از بزرگترین نمایشگاه های تجاری بین المللی برای محصولات زیبایی، مو، و محصولات مراقبتی در خاورمیانه محسوب میشود. این رویداد برقراری ارتباط با بیش از ۱۸۰۰ شرکت را برای بازدیدکنندگانش فراهم میکند.
برند Beautyworld خاورمیانه بعلت دارا بودن نمایندگی از برندها و محصولات جهانی معروف و پرطرفدار، نقش مهمی در رشد و توسعه صنعت زیبایی فراهم میکند.
این رویداد امسال از ۵ تا ۷ اکتبر در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار شد.

نکته پایانی

نمایشگاه های زیبایی جهان و رویداد های این چنینی تاثیرات بسیار زیادی در صنایع و فروش برندها و از همه مهمتر ارائه اطلاعات دست اول در این زمینه دارند. ما در اینجا مهمترین فستیوال های زیبایی را برایتان لیست کرده ایم ولی تعداد اینگونه نمایشگاه ها زیاد است. از دیگر نمایشگاه های زیبایی میتوان به K-Beauty Expo، Professional Beauty London، InterCharm Korea اشاره کرد.