ترفندها و مراحل آرایش صورت گرد

فقط به این دلیل که همه ما دارای گونه های برجسته و استخوانی و صورتی کشیده نیستیم به این معنی نیست که آرایش مناسبی هم برایمان وجود ندارد. اگر صورت گرد دارید، درواقع بسیار خوش شانس هستید زیرا گونه های پر و چانه گرد نه تنها صورت شما را جوان تر نشان میدهد بلکه برای مدت طولانی تری جوان بنطر خواهید رسید. با این حال اگر بخواهید میتوانید با یک آرایش اصولی و مناسب برای صورت گرد، ابعاد چهره خود را تغییر دهید. برای این کار باید تکنیک ها و نکاتی را برای آرایش صورت گرد بدانید و انها را پیاده سازی کنید. ما نکات و تکنیک های مناسب برای آرایش صورت گرد را برایتان آورده ایم.
 

آرایش صورت گرد و چاق

میکاپ معمولا از کارهای مورد علاقه بسیاری از بانوان است و از آنجایی که فرم صورت همگی به یک شکل نیست بنابراین برای هر فرمی میتوان تکنیک هایی را برای زیباتر شدن پیاده سازی کرد. منظورمان از چاق لزوما داشتن چربی بیش از حد در زیر لایه های پوستی صورت نیست. معمولا افرادی که صورت گردی دارند، صورت شان پرتر بنظر میرسد و همین ویژگی باعث میشود که برخی از خانم ها بخواهند با تکینک های آرایشی صورت خود را کمی کشیده تر و استخوانی تر جلوه دهند که کاملا هم سلیقه ای است. قبل از هرچیزی این موضوع را فراموش نکنید که برای هر نوع آرایشی از با کیفیت ترین و بهترین برندهای لوازم آرایشی استفاده کنید تا بتوانید با خیال راحت به  زیباتر شدن چهره تان بیفزایید. در ادامه به نکات و تکنیک هایی در رابطه با آرایش صورت گرد توجه کنید.
 
آرایش صورت گرد و چاق
 

۱. قسمت های روشن تر صورت را نمایان کنید

مطمئن شوید که توجه ها را به قسمت های رنگ روشن پوست جلب میکنید. نواحی روشن تر صورت شما برجسته تر هستند بنابراین باید بینی، چانه و مرکز پیشانی خود را در دید قرار دهید. برای اینکه حس صورت کشیده را ایجاد کنید به دو رنگ مختلف کرم پودر نیاز دارید. یک رنگ باید دقیقا مطابق رنگ پوست تان باشد و دیگری کمی تیره تر از پوست تان. کرم پودر روشن تر را روی مرکز پیشانی، پایین مرکز بینی و روی چانه خود بزنید و به خوبی آنرا بر روی پوست خود پخش کنید.
 

۲. نحوه استفاده از کانتور برای صورت گرد

کانتور کردن واقعا میتواند به لاغرتر و کشیده تر نشان دادن صورتهای گرد کمک کند. تنها چیزی که نیاز دارید یک برنزه کننده است ولی باید از رنگ پوست تان تیره تر باشد. میتوانید به جای برنزر از همان کرم پودر تیره تر استفاده کنید. با استفاده از یک براش زاویه دار، برنزر و یا کرم پودر را بر روی گودی گونه ها و در امتداد خط فک خود بکشید. سپس مقداری از آنرا به قسمت های بیرونی پیشانی خود (نزدیک به ریشه موها) بزنید تا صورت تان را کشیده تر نشان دهد.
 

۳. نحوه استفاده از هایلایت برای آرایش صورت گرد

هایلایت را فراموش نکنید. استفاده از هایلایت به صورت عمق میدهد. برای شروع به هایلایت کردن، پودر هایلایت خود را روی پل بینی و در مرکز پیشانی خود بزنید و مقدار بسیار کمی هم روی چانه؛ با این کار به کشیده تر دیده شدن صورت تان کمک کرده اید. هایلایت کردن پیشانی مانع از چاق بنظر رسیدن صورت تان خواهد شد. بنابراین پس از استفاده از کرم پودر و کانتور از هایلایت استفاده کنید.
توجه: از استفاده از هایلات و کانتور پودری بر روی کرم پودر مایع پرهیز کنید زیرا به کرم پودر میچسبد و ظاهری ناجالب و لکه دار ایجاد میکند.
 

۴. نحوه استفاده از رژگونه برای آرایش صورت گرد

بسیاری از افراد با صورت گرد فکر میکنند که باید استفاده از رژگونه را در میکاپ خود کنار بگذارند زیرا فکر میکنند که صورت شان گرد تر بنظر خواهد رسید. اینطور نیست! صورت های گرد هم نیاز به رژگونه دارند. استفاده از رژگونه به افزودن رنگ به صورت و در نتیجه مشخص تر شدن کانتور کمک میکند. برای زدن رژگونه از سیب گونه خود شروع کنید و سمت بالا و گوش خود بروید. هایلایت، کانتور و رژگونه به زاویه دار شدن صورت شما کمک میکنند. فراموش نکنید که هر سه اینها را به خوبی بر روی پوست خود ترکیب کنید تا جلوه طبیعی تری داشته باشید. افزودن رژگونه به از بین بصری گردی صورت و لاغرتر دیده شدن آن نیز کمک میکند.
توجه: رژگونه را خیلی نزدیک بینی یا زیر استخوان گونه خود نزنید، زیرا این کار صورت شما را گردتر نشان میدهد. زدن رژگونه را باید از روی سیب گونه ها شروع کنید و به عقب بروید.
 

۵. آرایش ابروها برای صورت گرد

فرم ابروهای شما با توجه به فرم صورت شما میتواند متغیر باشد. ابروها نقطه کانونی صورت شما هستند. ابروی بلند و کمانی برای صورت گرد شما بسیار مناسب است. این کار توهم صورت کشیده را افزایش میدهد. بنابراین ابروها را بلندتر بکشید تا صورت تان بلندتر و کشیده تر بنظر برسد. ابتدا ابروهای خود را با یک برس به سمت بالا مرتب کنید و بعد از مداد ابرو استفاده کنید. مداد یا سایه ابروی تیره تر از رنگ ابروی خود را برای قوس ابروی خود انتخاب کنید تا چهره تان را کشیده تر نشان دهد. درواقع بهترین کار این است که ابرو را تا وسط چشم به سمت بالا بکشید و سپس به سمت پایین بکشید تا زاویه دار بنظر برسد و گرد نباشد. در نهایت کمی هایلایت به استخوان ابرو اضافه کنید تا به لیفت شدن صورت تان کمک کند.
 

۶. آرایش چشم ها برای صورت گرد

آرایش چشم برای صورت گرد مهم است و بطور کلی نکاتی در رابطه با رنگ و طرح آن نیز وجود دارد که درصورت دلخواه میتوانید از آنها بهره مند شوید:
• سایه های تیره تر مثل مشکی، آبی و بنفش را انتخاب کنید. این کار باعث میشود که تمرکز به جای گردی صورت تان بر روی چشمان شما باقی بماند.
• برای صورت گردتان بهتر است از یک مداد چشم رنگ روشن استفاده کنید و از داخلی ترین گوشه چشم شروع کنید. و سپس به بیرون چشم بروید تا ظاهری کشیده تر به چشمان تان بدهید.
• همیشه خط چشم بالایی تان تیره از رنگ مداد داخل چشم تان باشد. این یک توهم سایه ایجاد میکند و بنابراین شما چند لایه رنگ بیشتری به صورت خود اضافه کرده اید. و با این کار تمرکز بر روی چشم هایتان افزایش می یابد. استفاده از خط چشم باعث کشیده تر دیده شدن چشم ها و در نتیجه کشیده تر دیده شدن صورت میشود. بهتر است به سراغ کشیدن خط چشم های نازک و بلند بروید. میتوانید برای داشتن یک خط چشم مناسب با پیگمنت قوی به سراغ خط چشم های محبوب و پرفروش ایرانی و خارجی بروید.
• استفاده از ریمل بخصوص برای صورت های گرد ضروری است. ریمل به بلند شدن و فر شدن مژه های شما کمک میکند و آنهارا جذاب تر نشان میدهد. این موضوع به زیبایی و جلوه دادن به چشم های شما کمک میکند. 
 

۷. آرایش لب ها برای صورت گرد

اول از همه خط لب را فراموش نکنید. استفاده از خط لب بر روی لب هایتان میتواند عالی بنظر برسد و برای جلب توجه به لب های شما ایده آل است. احتمالا برخی با خود بگویند که کشیدن خط لب از مد افتاده است. ولی ما در اینجا از خط لب های قدیمی که چند درجه تیره تر از رنگ رژ و لب ها بودند صحبت نمیکنیم! از خط لبی میگوییم که رنگ متناسب و هماهنگی با رژ لب تان داشته باشد. پس در ابتدا خط لب هایتان را مشخص کنید و بکشید و بعد با رژ لب متناسب با آن کار را تمام کنید.
 

۸. به سراغ آرایش های مات بروید

 
آرایش مات میتواند به کشیده تر دیده شدن صورت و استفاده از رنگ های تیره و مات تا حدودی به بعد دادن قسمت های مختلف صورت تان کمک کند. البته در آرایش مات هم میتوانید به گوشه سایه چشمان تان برای اضافه کردن رنگ بیشتر از سایه های براق استفاده کنید. به این نکته هم توجه داشته باشید که آرایش مات و نود مناسب فصول گرم سال است و برای آرایش پاییزی بهتر است به سراغ رنگهای مناسب این فصل بروید.
 

نکاتی در رابطه با آرایش صورت گرد

 

نکاتی درمورد آرایش صورت گرد

 
چند نکته کلی وجود دارد که بهتر است افراد در آرایش برای صورت گردشان به انها توجه کنند:
• اطمینان حاصل کنید که کرم پودرتان با رنگ پوست تان هم خوانی دارد. بخاطر داشته باشید که کمی از کرم پودر را روی گردن خود نیز بزنید تا تفاوت رنگ صورت و گردن را از بین ببرد.
• از برنزر خاکستری و یا نارنجی استفاده نکنید و حتما از برنزری استفاده کنید که دارای رنگ طبیعی است.
• برای کانتور کردن حتما از رنگ مات استفاده کنید ولی رنگ برنزر میتواند مات یا کمی براق باشد.
• اگر میخواهید آرایش تان در طول روز ماندگاری بیشتری داشته باشد از فیکساتور و یا درواقع پودر تثبیت کننده استفاده کنید. همچنین استفاده از پرایمر هم میتواند به ماندگاری بیشتر آرایش تان کمک کند.
 

ببینید چه چیزی به صورت تان می آید

فقط به دلیل اینکه صورت گردی دارید به این معنی نیست که باید تمام وقت و تلاش خود را صرف این کنید که صورتی با فرم متفاوت ایجاد کنید. مگر داشتن صورت گرد و نشان داد آن حتی با ارایش چه عیبی دارد؟ بنابراین میتوانید به جای صرف زمان برای ایجاد فرمی کشیده در صورت گردتان بوسیله آرایش، به سراغ علایق و آزمون خطاهای خود بروید و ببینید چه نوع آرایشی و با چه رنگ هایی به چهره تان می آید و شما با آن حس خوبی دارید.
 

سخن پایانی

صورت افراد فرم های مختلفی دارد که فرم گرد هم یکی از آنهاست. افراد با صورت های گرد جوانتر بنظر میرسند بخصوص پس از دهه ۴۰ زندگی. با این حال نکات و تکنیک هایی برای آرایش صورت گرد وجود دارد که رعایت کردن آنها میتواند به شما در داشتن چهره ای زیباتر کمک کند. ما این روش ها را در این مطلب برایتان لیست کرده ایم.