چگونه آرایش پاییزی کنیم؟

احتمالا شما هم وقتی به فصل پاییز فکر میکنید یاد افتادن برگهای رنگی از درختان، سرمای هوا و لباسهای گرم و نرم خود میفتید. وقتی میخواهید رنگ آرایش پاییزی تان را نیز مشخص کنید، به همین تصاویر فکر کنید. با در نظر گرفتن فصل پاییز و دمای آن، مشخصا آرایش پاییزی باید تناژ گرمی داشته باشد. رنگهای غنی و عمیق دقیقا مثل رنگ برگهای پاییزی. توصیه هایی که در فصل تابستان برای رنگ آرایش میشود معمولا دیگر نقش خاصی در ارایش پاییزی ندارند و نکات و اصول مهمی در آن تغییر میکند. ما در این پست شما را با این اصول و قواعد آشنا میکنیم. قبل از شروع لازم است یادآوری کنیم که آرایش نوعی هنر است که تا حد زیادی میتواند دستخوش خلاقیت هنرمند آن باشد بنابراین با در نظر گرفتن اصول و همچنین رعایت نکات ریز ولی مهم، میتوانید یک آرایش دلنشین پاییزی داشته باشید.

آرایش پاییزی ۲۰۲۰ پوست صورت

 در فصل پاییز به سمت آرایش های طبیعی و نچرال می رویم سعی کنید در فصل پاییز از کرم پودر هایی با رنگ پوستتان استفاده کنید، در عوض حتما !!، حتما!! از رژگونه های گرم و سبک استفاده کنید، باید سردی و خشکی فصل پاییز و زمستان را روی پوست صورت خنثی کنید.
 
 

-از هایلایتر ها استفاده نکنید 

به این دلیل که در فصل پاییز و زمستان هوا خشک تر می باشد و سرمای هوا ، سردی به رنگ پوست صورت می دهد پس با استفاده از رنگ های گرم و مرطوب کننده ها به پوستتان طراوت دهید استفاده از هایلایتر ها به اندازه ایی که در تابستان استفاده می کردید و شاید عرق و گرمای روی پوست را نمایش میداد لازم نیست ، ترند آرایش پاییزی ۲۰۲۱ ، آرایش مات می باشد ، پس دنبال لوازم شاینی نباشید.
 
 

– در آرایش پاییزی تان از این کرم پودرها استفاده کنید

به جای استفاده از کرم پودر ها هم می توانید از مرطوب کننده ها، BB کرم ها ، CCکرم ها و یا ضد آفتاب پاییز و زمستان استفاده کنید،  که مقداری هم رنگ طبیعی به پوست شما می دهند استفاده کنید از جمله این محصولات می توان به محصولات زیر اشاره کنید :
 
  • کرم مرطوب کننده رنگی پرایم
  • کرم پودر BB درماتیپیک
  • بی بی کرم فلورمار
  • کرم مرطوب کننده رنگی دکتر ژیلا
  • BBکرم رزدن گلد
  • کرم مرطوب کننده ویشی
  • کرم مرطوب کننده رنگی لابورن
  • سی سی کرم فارمارسی
  • CC کرم سی گل
  • BB کرم گابرینی
 
 
 
آرایش پاییزی ۲۰۲۰ پوست صورت
آرایش پاییزی 2020 پوست صورت

آرایش پاییزی ۲۰۲۰ برای گونه ها

برای آرایش گونه ها دنبال رنگ های گرم تر بروید، با رنگ های پاستیلی تابستان دیگر کاری نخواهیم داشت و به دنبال رنگ های گرم  از جمله :قهوه ایی و نارنجی خواهیم بود، توجه کنید که با توجه به سایه ایی که استفاده می کنید که سایه هم از خانواده رنگ های گرم می باشد ، رژگونه تان را هم متناسب با سایه انتخاب کنید . مثالا رژگونه قرمز با سایه نارنجی هم خوانی ندارد، پس تناسب رنگ ها را در آرایش پاییزی رعایت کنید.
 
 
 

رژگونه خانواده رنگ های نارنجی و قهوه ایی در پاییز : 

رژگونه نارنجی یا قهوه ای  تان را با توجه به رنگ پوستتان انتخاب کنید اگر رنگ پوست سبزه دارید می توانید از تناژ های تیره نارنجی و قهوه ایی استفاده کنید اگر پوستتان روشن است از تناژ های کم نارنجی و قهوه ایی استفاده کنید. اصلا از هایلایتر ها برای شاین دادن رژگونه ها استفاده نکنید.اگر از خانم های بالای ۳۰ سال هستید حتما از نکات مراقبت پوست بالای ۳۰ سال برای بعد از آرایش و قبل از آرایش استفاده کنید تا آرایش و پوست بهتری داشته باشید.
 
 

برای برجسته تر کردن ابعاد صورت تان از یک کانتور ملایم استفاده کنید

صرف اینکه کرم برنزه خود را حذف کرده اید به این معنی نیست که باید کل صورت تان را روشن کنید. در فصل پاییز پالتی را انتخاب کنید که بتوانید براحتی ابعاد و ویژگی های صورتتان را نمایان کنید. برای استخوان گونه و در امتداد شقیقه ها و همنیطور فک تان، از یک کانتور تیره استفاده کنید، تا این قسمت از صورت تان برجستگی بیشتری نسبت به سایر قسمت ها داشته باشد.
برای اینکه یک پالت همه کاره برای تمامی فصل ها داشته باشید توصیه میکنیم پالت کانسیلر کانتور گلدن رز مدل B1150 را تهیه کنید. این پالت از رنگ روشن تا تیره و برنزه را با قیمتی مقرون به صرفه بطور یکجا در اختیار شما قرار میدهد.
 
آرایش پاییزی 2020 برای گونه ها
آرایش پاییزی 2020 برای گونه ها

آرایش چشم ها در فصل پاییز ۲۰۲۱

 

۱- از سایه قهوه ای تیره استفاده کنید

هیچ پالتی به اندازه یک پالت با رنگهای قهوه ای، خرمایی و کرم نشاندهنده فصل پاییز نیست. با استفاده از یک سایه خاکستری مایل به قهوه ای برای روی پلک و قهوه تیره برای قسمت بیرونی پلک، سایه ای دودی بسازید. میتوانید با استفاده از یک سایه درخشان طلایی بر روی سایه دودی تان، گیرایی و جذابیت چشمانتان را دو چندان کنید.به هیچ وجه امسال پاییز ۱۴۰۰ به دنبال آرایش شاینی برای پاییز نباشید ، آرایش شما باید کاملا مات باشد بر اساس مجله glam  آرایش پاییزی ۲۰۲۱ مات و پر رنگ می باشد .بعد نیست قبل از شروع به آرایش لیست مارک های خط چشم های برتر ایران و دنیا رو ببینید. 

 

 

۲- رنگهای نارنجی و قرمز را برای آرایش چشم امتحان کنید

از رنگ برگهای پاییزی الهام بگیرید و رنگهای روشن تر را برای آرایش در این فصل امتحان کنید. رنگ نارنجی و قرمز را از پالت سایه تان انتخاب کنید. این دو رنگ را ترکیب کنید و بر روی کل پلک تا امتداد خط مژه بکشید. و در نهایت با یک ریمل تیره این اثر هنری را تکمیل کنید.
• نکته: وقتی از رنگهای تیره برای آرایش چشمان تان استفاده میکنید سعی کنید لب هایتان رنگ خنثی و طبیعی داشته باشد تا چشم هایتان جلب توجه کنند.
پالت سایه چشم دودو گرل شماره ۰۳ دارای ۱۲ رنگ متفاوت و جذاب است که اکثر آنها مناسب یک آرایش جذاب پاییزی هستند. این پالت سایه دارای بافتی مات و ماندگاری بالا است.

پالت سایه چشم دودو گرل شماره ۰۳ دارای ۱۲ رنگ متفاوت و جذاب است که اکثر آنها مناسب یک آرایش جذاب پاییزی هستند. این پالت سایه دارای بافتی مات و ماندگاری بالا است.

آرایش لب ها در فصل پاییز 2021
آرایش لب ها در فصل پاییز 2021

آرایش لب ها در فصل پاییز ۲۰۲۱

ترند امسال برای رژلب استفاد از رنگ های تیره و مشخص کردن لب ها با رژلب  می باشد، رژلب نارنجی با توجه به تناژ پوست صورت ترند آرایش پاییزی ۲۰۲۱ می باشد، رنگ‌های پررنگ لب و چشم‌های برجسته از ترند های امسال است ، سعی کنید لب ها را با رنگ های قرمز و نارنجی پر رنگ کنید .رنگ‌های لب شامل :  قهوه‌ای با رنگ خنثی و رنگ‌های خاکی با روکش‌های صاف‌تر و کمی مات تر هم می تواند از انتخاب های شما باشند .

سعی کنید قبل از استفاده کردن رژلب حتما از اسکراب لب استفاده کنید و سپس از ؤزلب های مخملی و مات پاییزی لذت ببرید ، پاییز فصل رژلب های مخملی و مات می باشد و استفاده از رژلب های شاین دار و روغنی اصلا مرسوم نیست

رنگ های گرم و تیره رنگهای بسیار جذابی در هوای خنک پاییزی هستند. رنگهایی مثل آلویی، شرابی و نارنجی را برای آرایش لب های خود استفاده کنید. با استفاده از چنین رنگهایی بعنوان رژ، دیگر احساس بی روح بودن صورت تان را نخواهید داشت.
نکته: در چنین حالتی با استفاده از یک سایه قهوه ای ملایم و یا حتی تنها با استفاده از یک ریمل، بگذارید لب هاتان جلب توجه کنند.

پالت رژ لب آرت اسکین شماره ۱۲۳۱ کد A دارای ۱۸ رنگ کاربردی و پرطرفدار است که میتوانید از آن برای آرایش های مختلف بخصوص یک آرایش پاییزی استفاده کنید.

آرایش لب ها در فصل پاییز 2021
آرایش لب ها در فصل پاییز 2021

سخن پایانی

با تغییر فصل از تابستان به پاییز نحوه آرایش و میکاپ روزانه را نیز میتوان تغییر داد. ما در این پست نکاتی درمورد انتخاب رنگ آرایش در فصل پاییز را در اختیار شما قرار دادیم. و همچنین پیشتهاداتی را ارائه دادیم که میتوانید آنهارا براحتی از فروشگاها های آنلاین مثل دیجیکلا با قیمت مناسب خریداری کنید.

منابع : 

maxfactor.com

goodhousekeeping